סילמן בהר הצופים
סילמן בהר הצופים צילום: דוברות

יו"ר וועדת הבריאות של הכנסת ח"כ עידית סילמן (ימינה) הגיעה הבוקר (שלישי) אל המרכז הרפואי הדסה הר הצופים על מנת להביע תמיכתה בצוותים אשר הותקפו אמש על ידי בני משפחה של מטופל ערבי.

האירוע הקשה שהתרחש ביחידה לטיפול נמרץ בהדסה הר הצופים כלל תקיפה של אנשי צוות והרס רב של ציוד, לאחר שבני משפחה של מטופל התבשרו שנקבע מותו.

ח"כ סילמן נפגשה עם אנשי הרפואה והסיעוד של היחידה ועם מנהל היחידה לטיפול נמרץ ד"ר אלחנן פריד, מהם שמעה על ההתמודדות ביום שאחרי התקיפה הקשה, על הפחד והאימה שליוו את האירוע ועל הצורך בהגברת תחושת המוגנות של צוותים המטפלים במסירות בחולים ומצילים חיים מדיי יום.

בביקורה אמרה ח"כ סילמן: "לא ניתן לעמוד מהצד כשאירועים אלימים כמו זה שאירע אתמול, בביה"ח הדסה הר הצופים, מתרחשים. לא יעלה על הדעת שצוותים רפואיים המשקיעים את כל כולם בהצלת חיי אדם וסיוע לחולים יקבלו יחס אלים ותוקפני, בין אם מצד מטופלים או מצד המלווים אותם.

"בכוונתי להמשיך להוביל בכנסת יוזמות חקיקה וצעדים פרלמנטרים נוספים למניעת האלימות במרכזים הרפואיים, קידום מוגנותם של צוותי הרפואה, תגבור כוחות ביטחון בשטח הלכה למעשה וכן מתן עבודה מועדפת למאבטחים במרכזים רפואיים", הבטיחה סילמן.