טוקיו, יפן
טוקיו, יפן צילום: ISTOCK
מדינות רבות ממשיכות לחזור לשגרה לאחר מגפת הקורונה ולפתוח את שעריהן לתיירים.

שנתיים לאחר שנסגרה לביקורי זרים לאחר התפרצות המגפה, הודיעה יפן כי תחל בניסוי "מבחן תיירות" בו תאפשר לקבוצות קטנות ומוגבלות במספר של תיירים להיכנס לשטחה, במטרה לבחון את ניתן לפתוח את הגבולות ולאפשר חזרה מלאה של תיירים לשטח המדינה.

על פי הודעת סוכנות התיירות היפנית, תיירים שקיבלו שלושה חיסונים ומגיעים מארצות הברית, אוסטרליה, תאילנד וסינגפור יורשו להיכנס לתחומי המדינה ולקחת חלק בסיורים מודרכים שתוכננו בקפדנות בשיתוף עם סוכנויות נסיעות שונות ברחבי העולם. אל התיירים יצטרפו מדריכים טיולים על מנת ללוות אותם ולוודא כי אינם מטיילים במקומות בהם אינם אמורים לבקר.

"המיזם הזה יאפשר לנו לאמת את העמידה בהתחייבויות ותגובות חירום למניעת זיהומים, ולגבש הנחיות לסוכנויות נסיעות ולמפעילי אתרי לינה שעליהם לעמוד בהן", נכתב בהודעת סוכנות התיירות היפנית.

תחילה אמור היה להתחיל הניסוי בתיירות בסוף שנת 2021, אולם בעקבות התפרצות זן האומיקרון של הנגיף הוא נדחה לחודש מאי השנה. ההחלטה הגיעה בעקבות לחץ כבד של בעלי עסקים מקומיים ובינלאומיים וכן מצד הקהילה הבינלאומית על יפן לפתוח מחדש את שעריה על מנת לאפשר את חידוש המסחר.

יפן נחשבת לאחד השווקים הגדולים בעולם, ועסקים רבים ברחבי העולם נפגעו כתוצאה מסגירת הגבולות במדינה. כיום מאפשרת יפן ל-10,000 בני אדם להיכנס למדינה מדי יום, אולם לא לתיירים אלא בעיקר סטודנטים, אזרחים מקומיים או בני משפחתם, ואנשי עסקים שנאלצו לנסוע לחו"ל ומבקשים לחזור.