ארנק עם כסף
ארנק עם כסף צילום: ISTOCK

משפחה חסידית שטיילה על האי "גברנרז איילנד" בניו יורק, מצאה ארנק מוטל על הרצפה כאשר בתוכו 1400 דולר.

מיד לאחר שאספו את הארנק יצרו בני המשפחה קשר עם חבר בית הנבחרים היהודי בניו יורק, שמחה אייכנשטיין, בבקשה לסייע להם לאתר את בעליו של הארנק האבוד.

לאחר מספר בדיקות, מצא אייכנשטיין כי הארנק שייך לכריסטופר קולינס, תושב הברונקס שאיבד את הארנק ובו סכום הכסף הגדול. אייכנשטיין יצר קשר עם קולינס וארגן פגישה בינו לראש המשפחה החסידית שמצא את הארנק, במהלכה הוחזר הארנק לבעליו.

"אני אסיר תודה לגלות שיש אנשים שמספיק אכפת להם כדי להחזיר לי את הארנק שלי עם כל החפצים שלי בתוכו", אמר קולינס בסרטון וידאו שפורסם באתר New York Jewish Week.

גם אייכנשטיין אמר לאחר המפגש המרגש כי "מדובר ברגע נחמד מאוד" לאור הדיווחים על התגברות התקריות האנטישמיות בארה"ב בשנה האחרונה. בראיון לאתר New York Jewish אמר אייכנשטיין כי "אלה שני אנשים שיש להם מעט מאוד במשותף מלבד העובדה ששניהם ניו יורקים. אנו דואגים אחד לשני".

לדבריו חשוב מאוד להביא את הסיפור לידיעת הציבור, על מנת להפחית את החשש והשנאה כלפי יהודים חרדים "הרואים בנו אנשים שונים בגלל הלבוש שלנו", אמר אייכנשטיין.

הוא הוסיף עוד כי "אלו שני אנשים שמעולם לא נפגשו בעבר וכנראה לא ייפגשו שוב. כאשר נעבור את כל זה, נתחיל להבין שכך אנו אמורים להתייחס אחד לשני".