זירת הפיגוע בתל אביב
זירת הפיגוע בתל אביבצילום: אהוד אמיתון/TPS

יהודייה שהייתה בקשר עם צעיר ערבי הפתיעה השבוע כאשר הודיעה לעובדת הסוציאלית של 'יד לאחים' המלווה אותה, כי החליטה לנתק עמו את הקשר בשל הפיגוע שאירע הרצחני בו נרצחו שלושה יהודים לפני כחודש ברחוב דיזינגוף בתל אביב.

בהתכתבות ביניהן כתבה הצעירה: "רציתי לספר לך גם חדשות טובות, שהתנתקתי ממנו לגמרי. ואת יודעת מה גרם לבורג להסתובב לגמרי? הפיגוע בדיזינגוף. הייתי באותו בניין 7 דקות לפני הפיגוע!".

בשיחה טלפונית שניהלו השתיים מאוחר יותר, הסבירה הצעירה כי הבינה שקשר כזה לא יחזיק מעמד וכי היא עצמה יכולה להיות קרבן לפיגוע רצחני מצד הצעיר הערבי שעמו קשרה קשר כפי שאירע בעבר במקרים דומים.

במחלקה להצלה מטמיעה ביד לאחים אומרים: "כמו בכל פעם שבה יש מתיחות ביטחונית, גם בתקופה זו, בעקבות גל הפיגועים אנו חווים עליה משמעותית של פניות אלינו מבנות הנמצאות בסבך יחסים עם ערבים. מניסיון עגום אנו יודעים כי האלימות שמופנית כלפיהן בתקופות מתח ביטחוניות, קשה ומסוכנת עוד יותר. אנו קוראים לכל מי שנמצאת בסיטואציה כזו או לכל מי שמכיר צעירה יהודייה במצב כזה לפנות אלינו בהקדם. אנו נעזור בכל המצטרך, מתוך רגישות ומקצועיות רבה וכמובן מתוך דיסקרטיות מלאה".

ההודעה האותנטית שכתבה הצעירה לעו"ס של יד לאחים שמלווה אותה
ההודעה האותנטית שכתבה הצעירה לעו"ס של יד לאחים שמלווה אותהצילום: יד לאחים