בנט השבוע במליאת הכנסת
בנט השבוע במליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

אי שם בארץ יושב הבנטיסט האחרון ומנסה לשכנע את עצמו שזה עדיין לא נגמר.

הבנטיסט האחרון הוא שריד ללהקת הבנטיסטים, יצורים שלמרות היותם תבוניים למדי הלכו שולל אחר מנהיג הלהקה, בנט ערמומי בעל כושר שכנוע וכריזמה לא מבוטלת.

הבנטיסטים חיו ופעלו במרחב הארצישראלי בשנים 2021-2012, בעיקר באזורי המחיה של הכיפות הסרוגות, ודגלו בתפיסת ביטחון נוקשה, בכלכלה חופשית ובריסוק מנגנונים בירוקרטיים. הבנטיסטים האמינו באמונה שלמה שאם רק יצליחו להביא את הבנט להנהגת המדינה, הוא יהפוך אותה לסינגפור של המזרח התיכון וגם יציב את הציונות הדתית כולה סוף סוף בעמדה המיוחלת של נהג הקטר, מה שבוודאות יביא מיד את המשיח.

על פי עדויות ארכאולוגיות התפרקה הלהקה במהלך 2021, לאחר שהמנהיג הנערץ אכן הצליח לעלות על הקטר אבל נטש מאחור את הקרונות, אם כי חלק מההיסטוריונים גורסים שהוא פשוט ירד מהפסים. בגדול התפצלו הבנטיסטים לשתי קבוצות (ייתכן שמשם נובע הסלוגן "גן הפלגנות" שבו החל הבנט להשתמש כשנה לאחר מכן) – כמחצית מהם נטשו בזעם את הלהקה והשאר נטשו רק את האידיאולוגיה, אולם ככל שחלפו הימים גם הם הבינו שכשאמרו להם "עשר מעלות ימינה" לא התכוונו שהממשלה תפנה ימינה, אלא שהיא תהיה שקרנית כמו ימינה. וכך, בעיצומה של שנת 2022 נותרו בלהקת הבנטיסטים רק מתן כהנא, קבוצת מפגינים של "קריים מיניסטר" ובנטיסט אחד בודד – הבנטיסט האחרון.

לחנך את העם

הבנטיסט האחרון הוא תופעה על־טבעית מרתקת. הוא עדיין מאמין באמונה שלמה שאין להרהר אחרי מידותיו של הבנט ושכל מאן דעביד נפתלי לטב עביד, שהרי הבנט ודוד המלך חד הם. ומכיוון שכל האומר דוד חטא אינו אלא טועה, קל וחומר שכל האומר בנט חטא אינו אלא ביביסט.

הבנטיסט האחרון מאמין באמת ובתמים שבנט קפץ על הרימון, הסתער חשוף מול האש, העלה את עצמו לעולה, וכדוד המלך ע"ה הוא מלכלך את ידיו בשפיר ובשליה ועל הדרך נאלץ ליהנות מיוקרה ומכיבודים שהוא בכלל לא רוצה, אבל מה אפשר לעשות, כופים עליו לקחת. הוא בכלל לא רצה שהמדינה תשפץ לו את הבית בסכום עתק ותזמין לו משלוחים של וולט ועובדי ניקיון בעלות של עשרות אלפי שקלים בחודש, לו זה היה תלוי בו הוא היה עובר לגור בצריף קטן בנגב ומעביר סדנאות ויפאסנה. אבל מה לעשות, הוא נאלץ להקריב את עצמו על מזבח ראשות הממשלה כדי למנוע בחירות חמישיות.

הבנטיסט האחרון משתולל כשאומרים שבנט נוכל, כי בנט מעולם לא הוציא דבר שקר מפיו, ובכל מקרה ככה לא מדברים על ראש ממשלה, אלא אם כן זה ביבי. הוא מתעקש שבנט לא שיקר, הוא פשוט הבטיח יותר מדי דברים. הבנטיסט האחרון מוכן להסביר שוב ושוב שהמיסים על משקאות ממותקים וכלים חד־פעמיים הם לא הפרת הבטחה, כי בנט התחייב שהוא לא יעלה מיסים, ואלה בכלל מיסים חדשים לגמרי. חוץ מזה שהמיסים האלה רק מראים כמה לבנט אכפת מבריאות האזרחים ומהאקולוגיה של צבי הים. מישהו הרי צריך לתפוס מנהיגות ולחנך את העם, לא כמו ביבי שנתן לכל אחד להשתולל כאוות נפשו.

הבנטיסט האחרון משוכנע לחלוטין שבנט ניצח את הקורונה כפי שהבטיח בספרו המונומנטלי 'איך לנצח מגפה', שאותו בכלל לא הוא כתב, לכן היה לו האומץ לעשות בדיוק הפוך ממה שכתוב בו. עובדה שבתקופת בנט אף אחד לא מת מקורונה, זאת אומרת הרבה אנשים מתו אבל צריך לזכור שהקורונה הייתה פה עוד מתקופת נתניהו. בכל מקרה, האזרחים צריכים לקחת אחריות על עצמם ולא לצפות שהמדינה תיקח עליהם אחריות ותחנך אותם, לא כמו שהיה אצל ביבי הדיקטטור שכל מה שעניין אותו זה להרוס את הכלכלה.

מאוד כואב לבנטיסט האחרון שאנשים לא מבינים שבנט הציל את הכלכלה, שדרג את מעמדה של ישראל ושינה את תפיסת הביטחון הרופסת של ביבי מהקצה אל הקצה. נכון שהאינפלציה משתוללת ומחירי הדיור שוברים שיאים אבל זה לא בגללו, זו תוצאה של מגמות עולמיות ושל ההפקרות הכלכלית של ביבי. זו גם ממש לא אשמתו שיאיר לפיד לא נותן לו להתערב ביחסי החוץ, שניצן הורביץ עושה מה שבא לו ושבני גנץ מקפיא את הבנייה ביהודה ושומרון, מזרים כספים לאבו מאזן, מחריב את חומש, נלחם בבית התקומה בחברון ושולח חיילים לסכן את עצמם במקום להוריד מחבלים מהאוויר כמו שבנט דרש פעם, אבל זו אחריותו הבלעדית של גנץ אז מה אתם רוצים מבנט, הוא בסך הכול ראש הממשלה.

הקול המתון והשפוי

בניגוד למה שחושבים, הבנטיסט האחרון אינו אופורטוניסט: הוא פטריוט ימני שמתחרפן על בסיס קבוע משרי הממשלה ומחברי הקואליציה, ולכן מברך על כל יום שבנט נמצא שם כדי לנטרל את השמאלנות שלהם. כשמוכיחים לו שבנט הוא ראש ממשלה רק בתואר ושאין לו שום השפעה, כי למנהיג של מפלגה קטנה אין באמת כוח פוליטי, הוא מתעצבן שהם לא מבינים שבנט הוא גיבור־על, הוא דוד המלך, הוא בכלל לא צריך תמיכה ציבורית כדי שכולם יכירו בגדולתו וילכו אחריו. מספיק לראות איך הוא משתף, מאחה, מתחנן שיקשיבו לו, לא כמו ביבי שפילג וסכסך וכפה על שרי הממשלה את הדרך שלו.

אבל ככל שעובר הזמן, הבנטיסט האחרון מתרכך. הוא לא נהיה שמאלני, מה פתאום, הוא רק מגלה לפתע שהוא המתון, השפוי, השקול, הממלכתי. לא כמו העדר הקיצוני והמטורלל של ביבי וסמוטריץ', שרק מבליט את ההקרבה הגדולה של בנט המאחד תחת כנפיו את כלל ישראל, כפי שהעידו נאומיו המרטיטים בימי הזיכרון והעצמאות האחרונים. הבנטיסט האחרון לא מצליח להבין איך אנשים לא מתרשמים מגדולתו האין־סופית של בנט, שחשק את שפתיו ולא ענה להורים השכולים שהתפרצו עליו, כפי שהוא לא עונה לכל הפניות שלהם כבר שנה שלמה. תראו, תראו איזה עקבי הוא.

הבנטיסט האחרון מתוסכל מאוד מכך שעם ישראל לא מבין שמנהיג צריך להיות נאמן לשליחות הלאומית, לא לאנשים ששלחו אותו אליה. איך יודעים מהי השליחות הלאומית? פשוט מסתכלים מה בנט עושה, כי בנט יודע, בנט תמיד צודק, גם כשהוא כורת ברית עם רע"מ והרשימה המשותפת כדי לשרוד עוד קצת בתפקיד. הכול היה מסתדר אילו רק העם כפוי הטובה הזה היה מכיר בגדולתו של בנט, האיש שמוכן להקריב הכול, אבל ממש הכול, אפילו את יום טוב כלפון, כדי לשמור על המדינה מפני הסכנה הנוראית המאיימת עליה: בחירות דמוקרטיות חופשיות.

עצוב מאוד שרק הבנטיסט האחרון מבין את זה. ממש טרגדיה. אולי פעם יעשו על זה סדרה. בטח זה יהיה בנט־פליקס.

לתגובות: dvirbe7@gmail.com

***