נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץ Tomer Neuberg & Olivier Fitoussi / Flash90

בליכוד אומרים כי יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו פנה לשר הביטחון גנץ כדי להעלות את המלגות ללוחמים מ-66% ל-100% במסגרת חוק 'ממדים ללימודים' אך גנץ סירב.

"במקביל פנה גורם בכיר בקואליציה למנהל סיעות האופוזיציה ח"כ יריב לוין כדי לפתוח במו"מ על העלאת סכום התמיכה לחיילים, אך בעקבות אמירות של חברי כנסת בליכוד על תמיכה בחוק במתכונתו הנוכחית, הפסיקה הקואליציה את המשא ומתן להעלאת המלגות", אמרו בליכוד.

עוד הוסיפו כי "לאור החלטת הקואליציה להפסיק את המו"מ עם הליכוד, ראש הממשלה לשעבר נתניהו יקיים דיון בנושא עם ראשי מפלגות האופוזיציה".

מוקדם יותר פרסם השר גנץ פוסט בפייסבוק בו כתב, "אני מתכוון לעשות הכל כדי לעגן גם את תוכנית ׳׳ממדים ללימודים׳׳ שמאפשרת ללוחמים ששמרו עלינו - לקבל סיוע כספי משמעותי בשכר הלימוד. התוכנית כבר עברה בקריאה ראשונה, וביום שני צריך להעביר אותה באופן סופי בכנסת".

"אני לא מתכוון לוותר וכבר עם נחיתתי בארה׳׳ב, המשכתי לקדם פעולות שיאפשרו להעביר אותה. בכוונתי לעשות כל מה שאוכל כדי שזה יעבור - כי מגיע ללוחמי צה׳׳ל. מגיע למי שמשרת בחזית", הוסיף.

"אני אומר לנתניהו ולחברי האופוזיציה - אל תפגעו בלוחמי צה׳׳ל בשם הפוליטיקה. הם יפסידו וגם אתם רק תפסידו. יש רגעים בחיים שצריך לשים את הפוליטיקה בצד ולחשוב על מי שמגנים ושומרים עלינו - וזה בדיוק רגע כזה", סיכם שר הביטחון.