בנט ולפיד
בנט ולפיד Photo by Gershon Elinson/Flash90

העימות סביב חוק 'ממדים ללימודים' נמשך: ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד פרסמו הודעה משותפת בה הצהירו כי החוק יעלה ביום שני והאופוזיציה תיבחן לגבי הצבעתה בשידור חי.

"ביום שני נביא למליאת הכנסת את חוק 'ממדים ללימודים' של שר הביטחון להצבעה שמית. כל הלוחמים המשוחררים ובני משפחותיהם יוכלו לצפות בשידור חי בחברי הכנסת של הליכוד. אנחנו קוראים לחברי האופוזיציה, שימו את הפוליטיקה בצד, למען החיילים והחיילות שלנו", לשון ההודעה.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיב להודעת השרים וכתב: "ביום רביעי נביא למליאת הכנסת את החוק לאיסור החזרת גופות מחבלים להצבעה שמית. כל אזרחי ישראל יוכלו לצפות בשידור חי בחברי הכנסת של הקואליציה. אנחנו קוראים לחברי הקואליציה, שימו את הפוליטיקה בצד, למען החיילים והחיילות, האזרחים והאזרחיות שלנו".

מוקדם יותר פרסמו בליכוד כי כי יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו פנה לשר הביטחון כדי להעלות את המלגות ללוחמים מ-66% ל-100% במסגרת חוק 'ממדים ללימודים' אך בני גנץ סירב.

"במקביל פנה גורם בכיר בקואליציה למנהל סיעות האופוזיציה ח"כ יריב לוין כדי לפתוח במו"מ על העלאת סכום התמיכה לחיילים, אך בעקבות אמירות של חברי כנסת בליכוד על תמיכה בחוק במתכונתו הנוכחית, הפסיקה הקואליציה את המשא ומתן להעלאת המלגות", אמרו בליכוד.

עוד הוסיפו כי "לאור החלטת הקואליציה להפסיק את המו"מ עם הליכוד, ראש הממשלה לשעבר נתניהו יקיים דיון בנושא עם ראשי מפלגות האופוזיציה".