בנימין נתניה ויריב לוין
בנימין נתניה ויריב לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

באופוזיציה עולה החשש כי פטין מולא, או ח"כ אחר מהשורות האחוריות יעבור צד תמורת מינוי לתפקיד שר, כך דווח בעיתון 'ישראל היום'.

במקביל לניסיון לתפוס עריקים לצד שלהם, באופוזיציה מביעים חשש אמיתי מפני עריקים משורות הליכוד, שיעדיפו לתמוך בממשלה תמורת מינוי לתפקידים בכירים.

החשש החל השבוע במהלך דיון פנימי במפלגות החרדיות, שעירבו בעניין את בנימין נתניהו ויריב לוין, בדרישה לשים עין היטב על הנעשה בשורות האחוריות ברשימת הליכוד.

לדברי גורמים שהשתתפו בדיון, החשש נבע מכך שהממשלה נחושה להעביר את התקציב בכל מקרה, וכי ייתכן שישנם כאלה בתחתית הרשימה בליכוד שיגיעו למסקנה שממילא מדובר בקדנציה האחרונה שלהם ושלא יצליחו להתברג שוב בפריימריז ולשוב לכנסת הבאה.

שמו של פטין מולא לרוב לא עולה, יש להניח, בסעודות משפחתיות ובפרלמנטים של סוף השבוע. אבל שמו עלה השבוע כאשר אחד הנציגים החרדים בכנסת פנה לבנימין נתניהו וליריב לוין. "מה עם פטין מולא?", שאל אותם. מתברר שקדם לשאלה המוזרה דיון פנימי שהתפתח בין ראשי המפלגות החרדיות לגבי יכולת הישרדותה של הממשלה. כמה מהנוכחים הביעו חשש שראשי הליכוד עוסקים במציאת עריקים מהמחנה השני, ועלולים למצוא את עצמם במציאות שהסילמן הבאה מגיעה מתוככם.

"מי אמר שברגעים אלה, כדי להעביר את התקציב ולהאריך את ימיה של הממשלה, לא בא זאב אלקין או בכיר אחר מהקואליציה ומנסה לפתות איזה פטין מולא מהליכוד להצטרף תמורת מינוי שר?", אמר אחד הנוכחים. הדברים עוררו אי-נחת בחדר. ההחלטה הייתה לפנות בהקדם לנתניהו וללוין ולהסב את תשומת ליבם לתרחיש.

התסריט שממנו חוששים באופוזיציה הוא שחבר כנסת מהשורות האחרונות בליכוד עשוי להגיע למסקנה שאין לו מה להפסיד. שעדיף להיות שר בקדנציה הזאת ולפרוש, מאשר להישאר ח"כ פשוט ולהיפלט מהרשימה.

לוין ונתניהו הרגיעו את בן שיחם, ואמרו לו שאין שום סיכוי שהליכוד יתפרק. הם אמרו זאת בנחישות ובביטחון. אולם קשה לומר שבצד השני נרגעו מהסכנה של ח"כים בודדים מהליכוד, שעתידם, לפי הערכתם, כבר מאחוריהם.