הילולת רבי שמעון בר יוחאי
הילולת רבי שמעון בר יוחאיצילום: דוברות

ככל שחולפות השעות מתברר כי אמנם הבטיחון האישי נשמר השנה על הר מירון אולם הדרך לתוצאה הזו היתה עגומה.

בשיחה עם ערוץ 7 נוסעים למירון תיארו חוסר אונים מוחלט בחניונים. "אתה מגיע למירון אחרי פקקים מטורפים של 3 וחצי שעות נסיעה. ואז אתה מגיע לחניונים. ושם אתה נתקע. אתה רוצה להפנות לשירותים - אין לך. הילדים צמאים - אין שתיה. כמובן שאין מזון. ואין תאורה. חושך. עצוב".

"אשתי ניגשה לסדרנים והתחננה אליהם שישחררו להר את האוטובוסים במטרה לזכות בצרכים אלמנטריים. אולם הם גילו אטימות. שלוש שעות קורקענו בחניון. איזו מין התנהלות זו? אז אם איננו חילונים אלא מתפללים חרדים עם פאות?", תהה אחד הנוסעים.

נוסע אחר תיאר את התחושה לאחר שהגיע למירון. "הגעתי למירון אחרי שעות ארוכות של היטלטלות בדרכים ועצירה ממושכת בחניון. הגעתי להר שכמובן היה ריק יחסית. ואין תזמורת. אין שמחה. אין ריקודים. מה זה הדבר הזה? זה ל"ג בעומר? ככה אמורה להיראות ההילולא בשם השמירה על ביטחון המתפללים?".

אמש טען בפני ערוץ 7 מתפלל נוסף כי רף הביטחון שהוצב על ידי המשטרה היה מוגזם. תסתכל סביבך, אין כמעט אנשים. שנה שעברה בזמן הזה היו 60 אלף איש. עכשיו אני לא יודע אם יש 15 אלף איש על כל ההר. זה אמנם בטיחותי יותר, אבל יותר בטיחותי להשאיר את כולם בבית".

"עכשיו הסתיימה ההדלקה של האדמו"ר מבאיאן. בשנים כתיקונן, המוסיקה ברחבי המתחם היתה בשיא העוצמה והשמחה היתה פורצת גבולות. כעת התזמורת אינה עובדת. שקט ברוב חלקי ההר. כך לא נראה ל"ג בעומר, הוסיף.