דוד ביטן
דוד ביטן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ דוד ביטן מהליכוד קורא לחבריו שלא להיכנע ללחץ הקואליציה ולא לתמוך בחוק 'ממדים ללימודים'.

"יש לנו מספר ח"כים בליכוד שתמיד פוזלים למתפקדים בעניינים האלה ואומרים שהם יילכו נגד הליכוד, אבל בסופו של דבר, כולם יצביעו כפי שהליכוד יחליט", אמר ביטן בראיון ל-103FM.

הוא ציין כי הוא מודאג גם מהדיווחים על כך שהמפלגות החרדיות ומפלגת הציונות הדתית ישברו את הבלוק בחוקים שחשובים להם, אם הליכוד יצביע בעד חוק 'ממדים ללימודים'.

"הכי קל זה לתמוך בחיילי צה"ל, זה לא ויכוח בכלל. העמדה שלי היא לא לתמוך בחוק הזה ואני אגיד לך מדוע גם. קודם כל, מבחינה פוליטית, מה שקורה היום, רק חוקים שהרשימה המשותפת ומנסור עבאס תומכים - עולים לדיון. עלה חוק אחד שהם לא תומכים, ושוב פעם באים אלינו שאנחנו נעזור. הם לא יכולים להעביר חוק שהוא לא בתמיכת הערבים", הוסיף ביטן.

הוא אף הביא דוגמה: "הרי מה קרה בחוק האזרחות? התנגדנו, תקפו אותנו על העניין הזה. בסוף תוקן חוק האזרחות והשתפר לכיוון שלנו. גם פה, אנחנו לא נפגע בחיילי צה"ל. ברגע שאנחנו נחזור לשלטון, נעשה את החוק הזה לפי 100%. וכל העניין הזה ששר הביטחון אמר, 'זה יפגע באלה שעכשיו צריכים להשתחרר', אז אני מודיע שבמקרה הזה, ניתן להם מלגה רטרואקטיבית, ללא שום בעיה".

בהמשך טען ביטן כי האופוזיציה ניהלה אתמול משא ומתן עם הקואליציה על שינוי של החוק, "ובגלל כל אלה שמקשקשים על מנת לא לפגוע בתדמית שלהם, הקואליציה הפסיקה את המו"מ. אם הקואליציה רוצה באמת לפתור את הבעיה מול האופוזיציה, למה הם הפסיקו את המו"מ? הם לא רוצים להגיע לפשרה. הם רוצים לנצח בנוקאאוט את הליכוד".