נר נשמה
נר נשמהצילום: איסטוק

ההיסטוריון, הסופר ואיש הרדיו ד"ר יצחק נוי הלך אתמול (חמישי) לעולמו בגיל 80 לאחר שחלה במחלת הסרטן.

נוי שימש קריין, עורך ומגיש ב"קול ישראל" מאז 1967 ובהמשך בתאגיד השידור הישראלי. עד לאחרונה ערך והגיש את תוכניתו "שבת עולמית" ברשת ב'. הוא הותיר אחריו אישה ובן.

חברו משה נסטלבאום סיפר במעריב לפני מספר שבועות כי נוי לקה בגידול סרטני מסוג GBM, שנחשב לאחד הגידולים הממאירים, המסוכנים והאלימים ביותר.

"ניתן להסיר את הגידול בשיטה משולבת של ניתוחים וכימותרפיה, אלא שמיקומו המסובך עלול לגרום לנזק מוחי קשה - ולכן איציק החליט לוותר על המאבק. איציק, שחגג בשבוע שעבר 80, הודיע לבני משפחתו שהוא לא מתכוון להיכנס למסע רפואי מסובך ולהפוך לנטל על משפחתו", כתב.

יצחק נוי, נוֹיְשְטַט, נולד במושב נטעים שבשפלה, שש שנים לפני קום המדינה. הוא בוגר האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת ברנדייס במסצ'וסטס, שם קיבל תואר דוקטור להיסטוריה.

בשנת 1965 החל את עבודתו בקול־ישראל כקריין חדשות. הוא כתב ספרי נוער וסיפורי רדיו, שיחק בסדרות תסכיתים והגיש את התוכנית "לאם ולילד" ברשת א'. בסוף שנות השבעים דיבב בסדרה "היה היה – האדם". נוי שימש עורך בכיר ברדיו, ושנים רבות הגיש ברשת א' תוכנית שבועית שבה סקר קטעי עיתונות. לאחר מכן עבר לרשת ב' ושידר, בין השאר, את יומן החוץ - "השעה הבינלאומית".

בד בבד הגיש תוכניות על אירועים בהיסטוריה – בישראל ובעולם, תוכניות לסקירת עיתונים, והפופולרית שבהן "שבת עולמית", שאותה הגיש עד לפני כמה שבועות. הדוקטור יצחק נוי נטמן אמש במושב הולדתו נטעים.