ל"ג בעומר תשפ"ב במירון
ל"ג בעומר תשפ"ב במירון David Cohen/Flash90

בעקבות קריסת מתווה הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון, חבר הכנסת מאיר פרוש צפוי להעלות להצבעה במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת כשלי המתווה שהובילו לקריסה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "בעקבות הכשלים בהתארגנות של הגורמים השונים להילולת רבי שמעון בר יוחאי, בל"ג בעומר השנה, וגרימת עגמת נפש לאלפים ברחבי הארץ שנשארו תקועים ללא אפשרות לעלות למירון, אני מבקש בזה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתדון על כל המכלול של ההכנות ההחלטות והישום בשטח".

ח"כ פרוש אמר כי, "מטרת ועדת החקירה היא לא להתנגח חלילה בממונים על ההילולא, אלא ליזום לבדיקה אמיתית שעל פי תוצאותיה ייקבע המתווה להילולא בשנה הבאה, מתווה שכיום מבינים עד כמה הוא נחוץ, ועל כן אני מצפה לתמיכה מלאה גם מצד חברי הקואליציה שחיי אדם חשובים להם".

כזכור, במהלך יום ההילולא התברר כי אמנם הבטיחון האישי נשמר השנה על הר מירון אולם הדרך לתוצאה הזו היתה עגומה.

בשיחה עם ערוץ 7 נוסעים למירון תיארו חוסר אונים מוחלט בחניונים. "אתה מגיע למירון אחרי פקקים מטורפים של 3 וחצי שעות נסיעה. ואז אתה מגיע לחניונים. ושם אתה נתקע. אתה רוצה להפנות לשירותים - אין לך. הילדים צמאים - אין שתיה. כמובן שאין מזון. ואין תאורה. חושך. עצוב".

"אשתי ניגשה לסדרנים והתחננה אליהם שישחררו להר את האוטובוסים במטרה לזכות בצרכים אלמנטריים. אולם הם גילו אטימות. שלוש שעות קורקענו בחניון. איזו מין התנהלות זו? אז אם איננו חילונים אלא מתפללים חרדים עם פאות?", תהה אחד הנוסעים.

נוסע אחר תיאר את התחושה לאחר שהגיע למירון. "הגעתי למירון אחרי שעות ארוכות של היטלטלות בדרכים ועצירה ממושכת בחניון. הגעתי להר שכמובן היה ריק יחסית. ואין תזמורת. אין שמחה. אין ריקודים. מה זה הדבר הזה? זה ל"ג בעומר? ככה אמורה להיראות ההילולא בשם השמירה על ביטחון המתפללים?".