עמרי כספי
עמרי כספי צילום: מכבי תל אביב, האפליקציה הרשמית

עומרי כספי, הישראלי הראשון שהפך לשחקן NBA, סיפר בראיון נרחב על תהליך ההתחזקות שהוא עובר בשנים האחרונות ועל הדעות הפוליטיות שלו.

"שואלים אותי על זה כבר שנים", אמר כספי בראיון ל'ידיעות אחרונות'. "כאילו כן, אתה יודע. מה זה התחזקתי? אני נהנה, הולך לבית חב"ד ליד הבית. מאוד אוהב את אנשי חב"ד, אלה אנשים מדהימים. הייתי בציון של הרבי מלובביץ'".

"לא מכיר שום ארגון כזה, שנמצא בכל מקום בעולם ולמרות שהרבי נפטר לפני כמעט 30 שנה, הם עדיין מעניקים אהבה", הוסיף. "הייתי במינסוטה בערב פסח אחד, מינוס 30 מעלות, בא אליי חב"דניק למלון עם מצות ויין ואמר לי, 'תאכל, שיהיה לך בחדר'. זה משהו מדהים. גם באוקראינה, הם היו האחרונים לעזוב. אתה רואה מקומות עם מאה ילדים יהודים יתומים, חושב לעצמך, 'מי דואג להם?' אז הם, הם מלמדים ומאכילים אותם, אין דברים כאלה".

על הממשלה הנוכחית בראות נפתלי בנט הוא אמר: "יש כאן ממשלה שמאלנית, שיושבות בה העבודה, מרצ ומפלגה ערבית. גנץ ימין? אהבתי אותו בעבר אבל קשה לי איתו. הוא הזמין לבית שלו אדם כמו אבו־מאזן, שצריך להיות מוקצה בציבוריות הישראלית אחרי שהוא אומר שלא הייתה שואה. אדם כזה, מבחינתי, לא יכול לשבת בבית של פוליטיקאי במדינת ישראל. לא מארחים אותו".

כשנשאל האם יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר ימני יותר ממנו הוא אמר: "בחלק מהדברים כן, בחלק פחות. יש דברים שאני מזדהה בהם גם עם לפיד, כמו כלכלה חופשית, וגם עם גנץ. באותה מידה, אני חושב שביבי עשה טעויות, אבל יש דברים שאני לא מוכן לקבל. לא מוכן שח"כ אבתיסאם מרעאנה תשב בוועדת חוץ וביטחון, כשעם ביבי לא יושבים בממשלה. לא מוכן שתגיד לי שאתה מפיל ממשלה על כתבי האישום של נתניהו - למרות שיש את זכות החפות, שמגיעה לכל אדם - אבל בסוף אתה יושב עם מנסור עבאס שגרוע יותר מאחמד טיבי. טיבי לפחות אומר מה שהוא חושב, אבל עבאס משקר לנו בפנים ואנחנו הולכים איתו. את זה קשה לי לקבל".

לדבריו, "אפשר לדבר על אידיאולוגיה, על כלכלה - קפיטליזם או סוציאליזם - אין בעיה, אפשר להתווכח והנושאים האלה לא מרגשים אותי. אבל התנועה האיסלאמית מבחינתי מורכבת מתומכי טרור, אני לא מאמין לעבאס בכלום. אז לשבת עם תומכי טרור? אני לוקח את זה מאוד קשה".

"אני חושב שצריכה להיות ענישה הרבה יותר חזקה במדינה כלפי מחבלים", ציין. "לא מוכן לקבל את זה שתפסו את החבר'ה שעשו פיגוע באלעד ושיספו בני אדם עם גרזן בראש, ועוד חמש שנים הם ישוחררו באיזו עסקה ועד אז יראו טלוויזיה בכיף שלהם".

"המשפחות שלהם לא צריכות לחיות במדינה", הוסיף. "צריך להרוס להן את הבית ולהגלות אותן, לשים אותן בעזה, פשוט מאוד. זה עניין של צדק ושל כבוד. זו לא פוליטיקה. תראה כמה יתומים חדשים יש כאן, איפה צדקת הדרך שלנו? בן אדם דפק לאדם אחר גרזן בראש, זה קשור לפוליטיקה? אגב, גם בפיגוע שהיה בבאר־שבע - התברר שהמחבל היה פעיל דאעש, ישב שנתיים בכלא ושיחררו אותו לפני הזמן. יש דברים כאלה? זה אדם שלא צריך לראות אור יום. הוא היה צריך לשבת 70 שנה בכלא".