שחקני סיטי חוגגים אליפות דרמטית
שחקני סיטי חוגגים אליפות דרמטיתצילום: רויטרס

את עונת 2012 סיימה מנצ'סטר סיטי כאלופת אנגליה, כשניצחה במחזור סיום העונה בתום דרמה גדולה את קווינס פארק ריינג'רס בתוצאה 3:2, כאשר שניים מהשערים הובקעו בתוספת הזמן של המשחק, ובכך עקפה בהפרש שערים את היריבה העירונית מנ'צסטר יונייטד בטבלה וזכתה באליפות דרמטית וראשונה אחרי 44 שנים.

הערב (ראשון), עשור אחרי, סיטי עשתה זאת שוב, בדיוק באותה התוצאה ובתום דרמה גדולה לא פחות.

סיטי הגיעה למשחק הערב בידיעה כי היא חייבת ניצחון בכדי לזכות באליפות השמינית בתולדותיה, השניה ברציפות והרביעית בחמש השנים האחרונות, כאשר ליברפול מזנבת אחריה ומשחקת במקביל מול וולבס בניסיון לזכות בתואר הרביעי שלה העונה ולעשות היסטוריה.

כמצופה, מחזור הסיום סיפק רגעי מתח גדולים ודרמה אדירה בסופה סיטי היא זו שזכתה באליפות היוקרתית.

הפתיחה בישרה טובות עבור מנצ'סטר, כשליברפול נקלעה לפיגור מוקדם כבר בדקה ה-3 במשחק המקביל מול וולבס. מאנה השווה עבור ליברפול בדקה ה-24, אך סיטי לא השכילה לנצל את המעידה של היריבה על התואר ונקלעה לפיגור מדהים בעצמה בדקה ה-37.

בדקה ה-69 היממה אסטון וילה, קבוצתו של שחקן העבר של ליברפול סטיבן ג'רארד הכפילה את היתרון וסיטי נקלעה לפיגור בן שני שערים שעשוי היה להכתיר את ליברפול לאלופה.

ואז היא התעוררה. קבוצת ההתקפה הטובה באירופה הלכה על כל הקופה ועם שלושה שערים בתוך 5 דקות באחד המהפכים המטורפים שהיו בתולדות הכדורגל אי פעם, הפכו את התוצאה בדרך לניצחון דרמטי בתוצאה 2:3, בדיוק כמו זה לפני 10 שנים שהביא לה את תואר האליפות. זה הספיק לאליפות דרמטית פעם נוספת כשהיא מסיימת עם נקודה אחת יותר מליברפול שניצחה בסופו של דבר במשחק המקביל בתוצאה 1:3 אך איבדה את האפשרות לעשות היסטוריה ולהיות הראשונה אי פעם שזוכה בכל התארים האפשריים בעונה אחת.