בין רבבות הצועדים במצעד למען ישראל שהתקיים היום (ראשון) בשדרה החמישית בניו יורק היתה גם משלחת מיוחדת שהגיעה מבניין האו"ם.

מדובר במשלחת דיפלומטית של שגרירי או"ם ודיפלומטים מרחבי העולם במסגרת יוזמה שמוביל שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן כדי להפגין גם באו"ם את התמיכה הפומבית בישראל.

בקבוצת הדיפלומטים צעדו שגרירים מאוסטרליה, בהוטן, נאורו, בולגריה, גואטמלה, צ'כיה, לטביה, ברזיל ומדינות נוספות אחרות וכן דיפלומטים ממשלחות רבות לאו"ם.

השגריר ארדן אמר כי "אל מול האפלייה כנגד ישראל במוסדות האו"ם ובקהילה הבינלאומית מרגש אותי מאד לראות נציגים בכירים של מדינות שמתאחדים כדי להמחיש את תמיכתם בנו".

"בימים בהם ישראל שוב חווה טרור רצחני והאנטישמיות ברחבי העולם גואה, ישנה חשיבות גדולה בעמידה איתנה ופומבית לצד מדינת ישראל והקהילות היהודיות", דברי ארדן.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר ארדן: "אני מתרגש מאוד. אחרי שנתיים שהמצעד הזה לא צעד אנחנו רואים שהתמיכה בישראל שמרה על עוצמתה ברחובות ניו יורק, אלפים רבים. יש לנו פה משלחת של שגרירי או"ם; שגריר אוסטרליה, שגריר צ'כיה, ברזיל, בולגריה ועוד מדינות שבאו להפגין פה את התמיכה שלהם במדינת ישראל. זה מאוד מאוד מרגש ואני רוצה להודות לכולם שבאו כדי להראות את התמיכה והידידות עם ישראל".