"הכרישים" של בנימין
"הכרישים" של בנימיןצילום: דוברות

המועצה האזורית מטה בנימין השיקה הלילה (ב') בניו-יורק מודל מיוחד לגיוס השקעות מבעלי עסקים אמריקנים, במסגרת כנס ירושלים של אתר ערוץ 7 והעיתון בשבע.

שלשה יזמים תושבי בנימין ובהם בוגר התכנית מאסטר שף יהוידע נזרי ומייסד המיזם הכלכלי המצליח riseup - חנן רובין, עלו לבמה זה אחר זה והציגו את המיזם החברתי או העסקי שלהם הקשור לעשייה בבנימין.

כל מציע הציג סרטון שערכה מחלקת תקשורת והסברה של המועצה ולאחר מכן ניגש לשכנע על הבמה את בעלי העסקים.

האירוע נערך בדומה לפורמט התוכנית האמריקאית הידועה "הכרישים". בכנס אמש השתתפו אנשי העסקים אדגר וויט מנכ"ל עמותת seeds of light; מיכאל פרקש מנכ"ל קבוצת פרקש ואיש העסקים האמריקני ג'וזף דואק.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הודה למשקיעים, אמר כי בכוונתו להפוך את האירוע למסורת והסביר מהיכן נולד הרעיון. "בבנימין ובהתיישבות יש עתודות איכותיות למספר רב של תחומים עבור מדינת ישראל. יש לנו פוטנציאל צמיחה עצום, עתודות קרקע והון אנושי נדיר. ידענו שהאמריקנים יתחברו וב"ה הצלחנו בכך. יש לנו את השאיפות ואת היכולות להיות פורצי דרך במגוון תחומים ומדינת ישראל יכולה רק להרוויח מזה".

צילום: דוברות
צילום: דוברות

לאנשי העסקים הוצגו שלושה מיזמים ייחודיים. הראשון הינו יוזמה של שני תושבי בנימין להשקעה בפרויקט חינוכי ללמידת תכנות בבתי הספר בבנימין - יעל זאבי, מקימת מתחם היזמות בנימין טק ויזם ההייטק חנן רובין ממקימי המיזם הכלכלי המצליח riseup.

האחרון הציג בפני הכרישים את המיזם, הם התלהבו ממנו והודיעו במיידי על השקעה של עשרות אלפי דולרים במטרה להניע את הפרויקט ותוך כדי לקדם השקעה מקיפה בהמשך.

המשקיעים הודו למועצת בנימין על היוזמה שמאפשרת להם להכיר מיזמים בהם הם ישמחו להשקיע גם כהשקעה אידאולוגית וגם כהשקעה כלכלית ועסקית.

בעלי העסקים גילו התעניינות מיוחדת במיזם פיתוח "ההר הטוב" שנועד לעזור לחוות חקלאיות ביהודה ,שומרון ובנימין להיות יותר כלכליות על ידי מכירת בשר החווה ישירות לצרכן אונליין.

המיזם השלישי - הקמת מרכז קולינרי חוויתי, סדנאות בישול אוכל תנ"כי וליקוט כהמשך למסעדת הבוטיק המצליחה גופנה בשילה של תושב היישוב עמיחי יהוידע נזרי - שף ובוגר תכנית הטלוויזיה הפופולארית 'מאסטר שף'.

נזרי אמר לכרישים כי "אני רוצה לפתוח מרכז קולינרי הררי קדום, תנכ"י ומוקפד. לפתוח דלת לאנשים מכל הארץ ומכל העולם שיבואו לטעום את המטבח התנכי של בנימין, להתחבר לאדמה ולאנשי בנימין. אני מבשל בבנימין מתוך רצון לחבר בין שילה הקדומה שנמצאת ממש ליד המקום שלי, אל שילה החדשה, שילה המודרנית והמתוחכמת, ששואבת את ההשראה שלה מאותם מקומות תנכיים עתיקים של אבותינו שהלכו כאן, ואכלו כאן." 

המשקיעים בחרו להשקיע למעלה ממיליון ש"ח בתוכניות שהוצגו בפניהם וכבר קבעו לקדם את המיזמים באמצעות קשרים עם בעלי עניין בארה"ב והתחייבו ללוות את המציעים ולהעניק להם מסגרת לייעוץ והכוונה עסקית מניסיונם האישי.