משטרה בצרפת. אילוסטרציה
משטרה בצרפת. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

קשיש יהודי בן 90 ,דחף אל מותו מגובה רב בבנין המגורים שלו בליון שבצרפת על ידי שכנו ככל הנראה מוסלמי בן 51.

המשטרה חקרה תחילה מניע אנטישמי אפשרי, אך בהמשך שללה זאת וקבעה כי הדחיפה היתה תוצאה של ויכוח בין השניים שאינו קשור לעובדה שחג'ג' הינו יהודי.

בקהילה היהודית מסרבים לקבל את הקביעה. רנה לא עשה שום רע לאף אחד, הוא בן 90, למה שירצחו אותו ככה סתם? הוא נרצח רק בגלל שהוא יהודי. אין שום סיבה אחרת. יש לפעמים הרבה חיכוכים בין יהודים למוסלמים בעיר", צוטט אחד מהם בחדשות 12.

עוד אמר: "אני חושש מאוד שהמשטרה תטייח את הפרשה. הם לא רוצים הרבה רעש ובלגן. הם מחפשים שקט. אנחנו בטוחים שזה רצח על רקע אנטישמי. יש הרבה סימנים לכך. לזרוק יהודי מקומה 17? זה בטח לא על רקע עסקי או סכסוך שכנים".

המנוח נמצא ביום שלישי האחרון בערב על ידי המשטרה בשדרה דו פלטו, הרובע התשיעי של העיר ליון, הוא זוהה כדייר בקומה השניה של המתחם הגדול שלמרגלותיו נמצאה גופתו. אך הפציעות שלו נראו לא מתאימות לנפילה מגובה כה נמוך.

המשטרה ערכה חקירה יסודית, וגילתה שהוא נפל מקומה גבוהה יותר, כנראה מדירת השכן איתו הוא התעמת. על פי דיווחים לא מאומתים, השכן הינו מוסלמי.

הדיווחים על התקרית עוררו כעס וחוסר אמון בקרב יהודי צרפת, שכן המקרה מזכיר את מותה האכזרי של מרת שרה חלימי הי"ד שהיה באותו צורה.