ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר צילום: ערוץ 7

בעקבות הכאוס הנורא בציון הרשב"י בתשפ"ב יש להתחיל מיד את המאבק לל"ג בטוח בתשפ"ג ולתיקון מיידי. להלן מספר דרישות עקרוניות:

1. יש להוקיע את האחראים לשיטות "כיבוש מירון" על ידי דיכוי המתפללים באלימות ובכליאת שוא של אלפי יהודים. נוסעים תמימים, ביניהם זקנים, חולים, ילדים נשים וטף, הובלו כצאן לדיר ב"תחנות ויסות" על ידי שוטרים חמושים, בלי שום נימוק בטיחותי. ייבשו אותם בחשכת ליל ובחורב השמש, ללא אוכל ושתייה שעות ארוכות, בלי שירותים. זהו יחס של כובשים לנכבשים, ולא של אזרחים בני חורין.

2. לגבות פיצויים עבור כל אותם כלואים, שרכשו כרטיסים כחוק ונאלצו לשוב ריקם לבתיהם לאחר המתנה ארוכה ומורטת עצבים. הפיצוי חייב לכלול את הנזק הנפשי, הפיזי והרוחני שנגרם להם, לכל חייהם. (זאת כמובן מלבד החזרת הכסף עבור רכישת הכרטיס).

3. כדי למנוע כל סכנה בטיחותית ח"ו, יש להקצות לפחות חצי מיליארד שקל לפיתוח רוחבי ומאסיבי של כל הר מירון. יש לסלול כבישים וחניונים גדולים מכיוון אזור בית ג'אן במעלה ההר. להכין שטחי הדלקה רחבים לחלאקה וריקודים, תוך יצירת מעגלים ענקיים לזרימת מתפללים, בלי שום חסימות ועיכובים. יש לעשות הכל כדי להרחיק כל סכנה וצפיפות ממירון ולא להרחיק את המתפללים ממירון. לשם כך דרושה תכנית לתשתיות חדשניות המותאמות למספר המתפללים, שילך ויגדל בעז"ה בכל שנתון ברבבות צעירים.

4. יש להוציא את השוטרים מחצר הציון ואזורי השמחה! מירון אינו בית כלא ולא זירת קרב. לשם כך צריך להכין מאבטחים אזרחיים וסדרנים מתאימים שיוכשרו לכך. השוטרים יפקחו על זרימת תנועת כלי הרכב והכבישים ויעסקו במניעת אירועים פליליים ובטחוניים ולא ב"ניהול הילולות".

5. לדרוש בכל ממשלה שתקום, להעביר את סמכויות מח"ש (מחלקה לחקירות שוטרים) לידי משרד ראש הממשלה, על מנת לשמור על הרתעה מינימלית נגד אלימות שוטרים חסרי שליטה עצמית.

6. להכין ולבצע תכניות בניה של בתי מדרש רחבי ידיים לכל ימות השנה. שיהיו מספיק מקומות תפילה ומקוואות ואולמות לכינוסים תורניים לכל השנה. כל זאת מחוץ לבנין ציון הרשב"י ומעבר לשטחים הפתוחים הצמודים לבנין הרשב"י, שיוקדשו לשמחות ההילולא ותפילת רבים בלבד.

7. כמובן שכל העבודות האלה יהיו כפופים לפיקוח הלכתי בהכוונת רבנים וגדולי ישראל שליט"א.

הכותב הוא ח"כ מטעם יהדות התורה