אבוקסיס. יישאר בבית"ר?
אבוקסיס. יישאר בבית"ר? צילום: באדיבות בית"ר ירושלים

בית"ר ירושלים הודיעה היום (שני) כי המאמן שהשאיר אותה בליגת העל ימשיך לעונה נוספת, אך דווקא הודעה זו גרמה לאוהדים הבית"רים לכעוס ולהבין את עומק הצרה בה הם נמצאים.

אבוקסיס שחקן העבר של בית"ר שבשנת 2001 חצה את הקווים ועבר לשחק בהפועל תל אביב היריבה המושבעת והמרה, עורר אז את זעמם של האוהדים הירושלמים שלא סלחו לו שנים רבות.

בחודש פברואר האחרון הגיע חזרה לבית"ר, הפעם כמאמן והצליח לזכות באמון ואהבתם של האוהדים הבית"רים כשהציל את בית"ר מירידת ליגה.

אחרי שהצליח במשימה והתחבר מחדש למועדון ולאוהדים, אמר אבוקסיס כי הוא ישמח להמשיך לאמן את בית"ר והיום סיכם לעונה נוספת במועדון הירושלמי כשזה נפגש עם נאמן הקבוצה מטעמו של הבעלים משה חוגג, עו"ד יצחק יונגר והשניים סיכמו על המשך העסקתו של המאמן.

"מהרגע הראשון הבהרתי שיש קבוצה אחת שאני רוצה לאמן בעונה הבאה. אני רוצה לומר תודה למשה חוגג שדאג להביא אותי במצב לא פשוט ודאג גם להשאיר אותי. התחברתי בצורה מושלמת למועדון להנהלה ולשחקנים, ואני שואף להמשיך את התהליך שאנחנו בונים כאן ביחד. אני רוצה להודות לכל המערכת על האמון בי ומקווה להצליח ביחד", אמר אבוקסיס.

על פי מה שידוע, מי שישלם את החוזה הוא הבעלים של בני יהודה וחברו של אבוקסיס ברק אברמוב, כאשר החתימה הסופית של אבוקסיס בבית"ר תלויה ביכולת של משה חוגג להעמיד קבוצה ראויה.

זאת ועוד, בכדי להעביר את חוזהו של אבוקסיס בבקרה התקציבית, יצטרך חוגג שכל כספיו נמצאים בידי משטרת ישראל בשל החשדות כנגדו לפלילים, להשקיע סכום כסף גדול, דבר שספק אם יקרה.

למעשה, החתמה זו של אבוקסיס לעונה נוספת היא שעוררה את זעמם של האוהדים, כשזו מהווה הצהרת כוונות של הבעלים החשוד בפלילים משה חוגג להמשיך ולהחזיק בבית"ר בכוח מבלי רצון להשקיע בה כסף או לשחררה לרוכש אחר.

"בוקר טוב ל"ראשי" הכדורגל בישראל. הקהל של בית"ר דורש מכם תשובות - איך אתם פועלים להוציא את בית"ר מהסיטואציה הבלתי נתפסת שהיא מוחזקת כבת ערובה על ידי אדם שחשוד בפשעים חמורים, אדם מעוקל שלא יכול להזרים שקל, אדם שהכריז באמצעות זרועותיו הארוכות שיפעיל את הקבוצה שלנו בתקציב מינימום, אדם שנתן כבטוחות ארנקים דיגיטליים שאותם לא ניתן לפרוע בשעת הצורך", כתבו ראשי האוהדים בהודעה לתקשורת.

"בכל מקום מתוקן בעולם וקבוצת ספורט בפרט, מועדון כדורגל אהוד כל כך, היה נלקח מאדם כזה, בטח אחרי סאגת הארנקים הדיגיטאלים, רק כאן נותנים לאנשים כאלה לעשות ככל העולה על רוחם, לא רק שנותנים אלא שפועלים באפס מעשה ולפעמים אפילו מכשירים את השרץ", האשימו האוהדים את ראשי ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות.

"אם הגופים האחראים בכדורגל הישראלי יחליטו לפעול ולא להמשיך להתבונן מהצד כאילו זו לא הבעיה שלהם - בית"ר תצא מהידיים של האיש הזה. אבל ממניעים שאנחנו לא מודעים אליהם עד עכשיו, חודשים ארוכים מרגע המעצר של אדון חוגג לא עשו כלום! כלום!
אנחנו דורשים לשמוע מההתאחדות לכדורגל, ממנהלת הליגה ובקרת התקציבים ללא דיחוי לספק לנו הצהרות והבהרות, איך נותנים לאדם הזה להמשיך לעשות צחוק ממאות אלפי אוהדים ומהכדורגל הישראלי כולו, איך מחול השדים הזה לא ימשיך בעונה הקרובה ואיך סיטואציות כאלה לא יקרו עוד לעולם!".

לסיום אמרו האוהדים כי הם יוצאים בצעדים אקטיביים: "סיימנו לשבת בחיבוק ידיים ולראות איך מוחקים לנו את המועדון. היום זה בית"ר מחר זה מועדון אחר. ביום חמישי הקרוב 26.5.2022, בשעה 20:30, נגיע להפגין מול ביתו של יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, רחוב המייסדים 32 רמת השרון. כולם מוזמנים!".