סיור שדולת א"י בחומש
סיור שדולת א"י בחומשצילום: שדולת א"י

חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת וראש מועצת שומרון יוסי דגן בירכו את משתתפי כנס ירושלים בניו יורק של ערוץ 7 והעיתון בשבע.

חברי הכנסת העבירו מסר לממשלה ולפיו הם בשום פנים לא יתנו יד לפינוי חומש: "אנחנו עומדים מול אותם אויבים ונלחמים למען אותם ערכים. ובעזרת ה' ננצח". חברי הכנסת ודגן אמרו כי לא יתפשרו על חזרת משפחות אביתר להתגורר בנקודת ההתיישבות.

"לידידנו בוועידת ערוץ 7 בניו יורק, אנחנו עומדים כאן בשומרון, בחומש, ובמנהטן. אנחנו יחד. אנחנו עומדים מול אותם אויבים ונלחמים למען אותם ערכים. ובעזרת ה ננצח ונבנה את כל ארץ ישראל השלמה ואת כל יהודה ושומרון", אמר דגן.

יו"ר הכנסת לשעבר ח"כ יולי אדלשטיין מסיעת הליכוד בירך אף הוא את באי הועידה: "אנחנו כאן בחומש ובחלקים נוספים של השומרון כדי להראות את הזדהותנו עם האנשים כאן במועצה אזורית שומרון. אנחנו רוצים לשלוח מסר ברור לממשלה, שאם יש להם חלומות או אפילו תוכניות לפנות את הישיבה כאן בחומש, אין להם את הרוב בכנסת לעשות זאת ובוודאי שאין להם את המנדט".

"אנחנו מאוד שמחים לשמוע שיש לכם דיונים רציניים שם בניו יורק, ואני בטוח לחלוטין שהמסר הזה - שרוב הישראלים ורוב חברי הכנסת הינם תומכים חזקים של הישובים ביהודה ושומרון, יהיה מסר ברור בניו יורק לכל המשתתפים ולכל אלו שרוצים לשמוע. תודה על מה שאתם עושים", אמר ח"כ אדלשטיין.

גם חבר הכנסת ניר ברקת שיגר מסר ברור לבאי ועידת ערוץ 7: "שלום לכל ידידנו בוועידת ערוץ 7 בניו יורק, אני נמצא כאן באביתר, ישוב שלצערנו יהודים פונו ממנו, ואני רוצה לומר באופן ברור: ליהודים יש את הזכות לגור בכל מקום בעולם, בניו יורק, בלבנון, ובסוריה, וכמובן ביהודה ושומרון. אנחנו צריכים לעשות את המירב כדי שישראלים יוכלו לחזור ולגור בכל מקום שהם רוצים ביהודה ושמרון".

יו"ר שדולת ארץ ישראל חה"כ אורית סטרוק אמרה בסיור "שדולת ארץ ישראל מייצגת את הרוב הגדול בכנסת. עם ישראל לא מוכן לנסיגה מחומש, הפוך, עם ישראל מעוניין שחומש תיבנה ותכונן במהרה".

חה"כ יואב קיש, היו"ר הנוסף של שדולת ארץ ישראל אמר "אין לכם מנדט לפנות את חומש. חומש היא חלק מארץ ישראל ומההתיישבות היהודית בארץ ישראל ואנחנו נילחם על כך".

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית חה"כ איתמר בן גביר אמר במקום: "כשמגיעים למקום הזה, לחומש. מרגישים שמגיעים לבית ושחוזרים לבית. והדרישה החד משמעית מהממשלה הרעה הזאת היא לחזור לחומש ולחזור הביתה".

חה"כ עידית סילמן ממפלגת ימינה אמרה בחומש "סיעת ימינה גאה לעמוד ליד התושבים ולומדי התורה פה בחומש. חברי הישיבה שמגיעים לכאן יום יום במסירות נפש אדירה, שחברם יהודה דימנטמן הי"ד זה מכבר נרצח ומסבר את נפשו על לימוד התורה כאן בחומש. לימוד התורה הוא ערך, ארץ ישראל וההתיישבות הן ערך. אלו הערכים שאנחנו נבחרנו בשמם ונמשיך ונשמור עליהם".

חה"כ עמיחי שיקלי העביר מסר לשר הביטחון: "אנחנו קוראים גם ליתר חברי הסיעה לעמוד איתנים ולא לאפשר את פינוי הנקודה, לא לתת פרס לטרור וכמובן גם לוודא שפשרת אביתר תמושש כפי שהתחייב לכך שר הביטחון בני גנץ", אמר חה"כ שיקלי.