חבר הכנסת איתמר בן גביר מספר לערוץ 7 כי לא חש מופתע במיוחד כשקיבל את הטלפון מזרועות הביטחון שסיפרו לו על תפיסת חוליית חמאס שתכננה להתנקש בחייו.

"לצערי לא הופתעתי ממה שנחשף הבוקר. אני מקבל איומים קשים על אשתי וילדי וראיתי את תגבור האבטחה סביבי והבנתי שמתרחש משהו מאחורי הקלעים. אמש התקשרו מהשב"כ ומקצין הכנסת ועדכנו על תפיסת החוליה", אומר בן גביר.

לדבריו, "התחושה שלי היא מאוד קשה כי שומעים כאן את יאיר לפיד קורא לי צאצא של יגאל עמיר ואת נפתלי בנט שמדבר על זה שאני מסוכן למדינה. אני אומר להם: קחו אחריות והפסיקו להסית. אפשר לדבר, אפשר שיהיו מחלוקות - אבל לא בצורה כזו".

בן גביר זכה לטלפונים ותגובות מחבריו לאופוזיציה, אך למעט השר מתן כהנא, איש מהקואליציה לא שוחח איתו. "אני מופתע מאוד מכך - ובעיקר מיו"ר הכנסת, כי הוא גם היו"ר שלי, אבל זה רצונו ועניינו. אני יודע דבר אחד: אף אחד לא ירתיע אותי או יפחיד אותי מלעשות את הפעילות החשובה שאני עושה".

הוא קורה למדינה להשית עונשים כבדים על המאיימים נגדו. "לא ברור לי איך יכול להיות שעשרות מאיימים שכן אותרו לא הוגש נגדם כתב אישום. לכן, לצד החיזוק הקבוע שאני נותן למשטרה ולשבכ, יש לי גם דרישה שימצו את הדין עם מי שמאיים עלי. לא יכול להיות שהדם שלי יהיה שונה מדמם של חברי הקואליציה".

לשאלה האם חשיפת החולייה תשנה את התנהלותו או התנהלות משפחתו ענה, "עדכנתי את אשתי איילה ואת הילדים שלי ואמרנו שנמשיך לפעול למען המדינה כי זה בנפשנו".