עקיבא נתן
עקיבא נתן צילום: רבקה פרטיג

עקיבא נתן, בן 33, נולד וגדל בירושלים ובשנים האחרונות הופיע עם ההרכב המצליח "אנסמבל יעלה", והופיע בין היתר על בימות "הצוללת" בירושלים, "בית מזרח מערב" ביפו, סוזן דלל, בפסטיבלים ירושלמיים ופסטיבלי מוסיקה יהודית רבים.

בימים אלה עקיבא נמצא בשלבי סיום של הפקת אלבומו הראשון "במעגלים" יחד עם המפיק נאור כרמי - מי שעבד עם אמנים כמו ברי סחרוף, אביתר בנאי, עמיר בניון, חנן בן ארי ועוד רבים והיה אחראי על ההפקה המוסיקלית של פסטיבל המוזיקה היהודית הגדול "צמאה".

הסיגנל הראשון שיוצא מהאלבום הוא "כוכבי בוקר", והוא פיוט קדום שעקיבא הלחין. "כוכבי הבוקר הם דבר והפכו" מסביר עקיבא את הבחירה, "הכוכבים עם המטען הלילי של המסתורין, הגעגועים והחיפוש - יחד עם אור הבוקר, הפשטות והשמחה".

"משהו בסדק הזה שבין הלילה ליום, בין הגלוי לנסתר, בין השאלה לתשובה, מרתק אותי וממנו אני שואב השראה והתחדשות. השיר הוא קריאה והזמנה לכולם לשים לב אל הנשמה - אל הקיום שלנו החמקמק, השברירי, הפלאי".

השירה של עקיבא נתן מעוררת געגועים למשהו פשוט, נסתר וקרוב, ומשלבת בין עולמות הפיוט לעולמות הקלאסיים מהם הוא צמח, יחד עם השפעות מקומיות כמו שם טוב לוי, אבישי כהן, רייכל ועוד.