מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ מאיר פרוש, יו"ר סיעת 'שלומי אמונים', הגיב הערב (ג') לביקורת שהושמעה כלפיו על כך ששיתף פעולה עם השר כהנא במסגרת ההיערכות למירון.

"אנחנו רואים בכנסת כל מיני אנשים, חלקם שמתבטאים נגד קדשי ישראל, הרבה יותר גרוע ממתן כהנא. אני כמובן לא מצדיק שום דבר מההתנהגות של כהנא נגד הרבנים הראשיים, ואני נגד המעשים שלו, אבל יש אצלינו מה שנקרא חובת השתדלות", אמר בראיון לאתר החרדי 'כיכר השבת'.

"אדם יכול לשבת בבית ולצעוק געוואלד, שבת, ובסופו של דבר הוא לא ישיג בכך כלום. כולנו נשלחים לכנסת כדי לדבר עם כל סוגי חברי הכנסת. יש ח"כים ושרים שאני לא מדבר איתם, משום שאין לי צורך לדבר איתם. ברגע שיהיה לי צורך, אני לך וידבר איתם".

אשר לביקורת בתוך יהדות התורה נגדו אמר כי "מי שער בלילות ונאבק יש לו זכות לדבר. יש אצלינו בתוך הסיעה אנשים שלא נמצאים בלילות בכנסת, שבבקשה לא ידברו. את המאבקים בשטח עושים חברי כנסת מסוימים, ולא כולם, שיפסיקו לדבר איתי על מאבקים.

"אגב בסופו של דבר כל מי שעומד על הפארענצ'ס הוא פוטנציאל להצביע לג', ולכן מדוע שלא אייצג אותו, כי הוא חושב שצריך להיות במירון בל"ג בעומר?".

בדבריו הבהיר: "לי יש מועצת גדולי תורה שכתבו במפורש שאם יש צורך לטובת הציבור או לטובת המוסדות, אפשר לעשות את זה. עשיתי זאת כי האדמו"ר מבאיאן רצה, האדמו"רים מקרלין, מודז'יץ ולעלוב רצו, אז אין לי הסכמה של חברי הסיעה? תאמין לי שאני עובר את זה.

"אני נציג אגודת ישראל בכנסת, ואם לא כולם מסכימים, נו, יש מי ששלח אותי לשם".

במהלך הראיון שחרר עקיצה כלפי יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ גפני. "אני לא שואל את הרב גפני אם אנשיו שהזמינו את יאיר לפיד למסיבת יום הולדת, אם הם שאלו לפני כן את מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין, ואם הרב אדלשטיין לא זורק אותו מהבית, כנראה שזה בסדר, ואם אותי לא זרקו מבתיהם של האדמו"רים, כנראה שזה גם בסדר".