ג'ו ביידן
ג'ו ביידןצילום: רויטרס

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, החליט סופית שלא להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור בארה"ב.

מקור מערבי בכיר אמר לאתר "פוליטיקו" כי ביידן עדכן בהחלטתו את ראש הממשלה נפתלי בנט בשיחת טלפון בסוף חודש אפריל.

לדברי אותו מקור, ביידן אמר אז כי ההחלטה סופית וכי חלון ההזדמנויות לוויתורים לאיראן נסגר.

ראש הממשלה נפתלי בנט הודה לביידן ואמר "אני מברך את הממשל האמריקני ובראשו ידידי, נשיא ארה"ב ג׳ו ביידן, על כוונתו להשאיר את משמרות המהפכה במקום הראוי להם - רשימת ארגוני הטרור.

''הנשיא ביידן הוא ידיד אמת של מדינת ישראל אשר דואג לביטחונה ולביצור עוצמתה. בחודשים האחרונים הבהרנו את עמדתנו בנושא באופן מובהק - משמרות המהפכה הם ארגון הטרור הגדול בעולם, שמעורב בהכוונה ובהוצאה לפועל של פעולות טרור רצחניות ובערעור היציבות במזרח התיכון''.

ראש הממשלה הוסיף: ''זו החלטה נכונה, מוסרית ומוצדקת של הנשיא ביידן, עליה עדכן אותי הנשיא בשיחתנו האחרונה, ואני מברך אותו על כך".

שרת הפנים איילת שקד הגיבה: "הישג ענק לראש הממשלה בנט שהסתער לפני כמה חודשים על הנושא ולא הרפה. משמרות המהפכה הם ארגון הטרור הגדול ביותר בעולם וטוב שהנשיא ביידן משאיר אותם בהגדרה זו".

באיראן נערכה היום (שלישי) הלוויתו של הקולונל חסן סיאד חודאי, הקציר הבכיר ממשמרות המהפכה שנהרג בטהרן ביום ראשון. חודאי שחזר לאחרונה מסוריה נורה למוות מחוץ לביתו במרכז הבירה על ידי שני רוכבי אופנוע שהצליחו להימלט.

נשיא איראן אברהים ראיסי איים לנקום בעקבות החיסול. "נתתי הסכמתי לכוחות הביטחון לפעול בעניין ואין לי ספק שהנקמה על הדם הטהור של הקדוש שלנו תצא לפועל", הוא אמר ראיסי.

"מות הקדושים של הקולונל חודאי מחזק את הנחישות של משמרות המהפכה להגן על הביטחון, עצמאות והאינטרסים הלאומיים ולהתעמת עם אויבי האומה האיראנית. הבריונים וקבוצות הטרור שקשורות לציונות המדכאת הגלובלית יתמודדו עם ההשלכות של מעשיהם", הוסיף נשיא איראן.