19 תלמידים ושתי מורים נרצחו הלילה (שלישי) בבית ספר יסודי בעיר יובלדי (Uvalde) שבטקסס.

30 בני אדם נוספים נפצעו. התלמידים שנרצחו למדו בכיתות ב-ד, בני 10-7.

החשוד בירי - סלבדור רומאס בן 18, חוסל על ידי כוחות משטרה. לפי הדיווחים, היורה הוא תלמיד תיכון שרצח את סבתו לפני שהחל במסע ההרג.

מהבית הלבן נמסר כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עודכן בפרטי אירוע הירי והוא צפוי לשאת דברים בהמשך הלילה. זמן קצר אחר כך הודיע הבית הלבן כי הנשיא ביידן הורה להוריד את דגלי ארה"ב לחצי התורן למשך שלושה ימים.

סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס הביע זעזוע מהטבח, "כולנו היינו אומרים באירוע כזה שהלב שלנו נשבר, אבל הלבבות שלנו ממשיכים להישבר, וזה עוד כלום לעומת מה שעובר על המשפחות. זה ממשיך לקרות ואנחנו כאומה צריכים שיהיה לנו האומץ לשנות את המצב ולהבטיח שמשהו כזה לא יקרה שוב".

ראש הממשלה נפתלי בנט מסר "ישראל אבלה יחד עם העם האמריקני על הרצח הנורא של ילדים ומורים חפים מפשע. התפילות שלנו עם הקורבנות, משפחותיהם והעם האמריקני".

שר החוץ יאיר לפיד מסר "כולנו הרוסים מהירי הנורא בטקסס. עם ישראל מתפלל עבור משפחות הקורבנות, קהילת יובלדי והעם האמריקני".

השר נחמן שי מסר "נחרדתי לשמע על מסע הטבח הנוראי בטקסס, 14 ילדים ומורה נרצחו בידי אדם חמוש. זהו מעשה של רוע בלתי נתפס. מבקש להביע את צערי הרב ולשלוח תנחומי לעם האמריקאי האבל נוכח האסון הכבד".