ח"כ בן גביר
ח"כ בן גביר צילום: ערוץ 7

הפרשן הצבאי יואב לימור מתייחס הבוקר (שלישי) לסיכול החוליה שתכננה להתנקש בחבר הכנסת איתמר בן גביר ומסביר שבן גביר נבחר כיעד בגלל היותו סמל - יש שיאמרו סדין אדום עבור חמאס - בכל הקשור להר הבית ולעיר העתיקה בירושלים.

"מוזר היה לקרוא אתמול ברשתות החברתיות את דברי אלו שטענו כי מעשיו הם הסיבה לכוונה לחסלו; חמאס לא זקוק לתירוצים כדי לפגוע בישראלים, וממילא לא יכולה להיות שום הצדקה לכוונות להרוג ישראלים גם אם הם נמצאים בקצה המפה הפוליטית".

במאמר בעיתון ישראל היום קורא לימור לבן גביר לעשות "ריסטארט" בעקבות הפרשה הנוכחית. "האשמותיו את השמאל ואת הממשלה הנוכחית בהתרת דמו מגוחכות בדיוק מאותו הטעם שחמאס אינו זקוק לתירוצים כדי לפגוע בישראלים, וממילא ספק אם בן גביר עצמו - עם ההיסטוריה המוכרת שלו - הוא האיש המתאים לדבר על הסתה של גורמים פוליטיים.

"אבל בעיקר טוב יעשה חבר הכנסת הנמרץ אם ישגר מכתב התנצלות לשב"כ ולעומד בראשו, רונן בר. בחודש שעבר הוביל בן גביר קמפיין ציבורי נגד בר והשב"כ; הוא טען שראש השב"כ נכשל בהר הבית, נכשל בבאר שבע, נכשל בבני ברק ובחדרה, ונכשל בעזה - וקרא לו להפסיק לתדרך ולהתחיל לעבוד. מתברר שבר ואנשיו עבדו באותו הזמן במרץ, ובין היתר הצילו את חייו של בן גביר עצמו".

לימור טען עוד כי "בן גביר נהג אז כקוזאק הנגזל, אבל הגיע הזמן שיתבגר; פעילותו מטילה לעיתים קרובות מדי עומס מיותר על כוחות הביטחון ומחייבת אותם להשקיע תשומות מבצעיות בקרקס שהוא מייצר, על פני משימות דחופות בהרבה, ובראשן סיכול טרור והצלת חיי אדם".