השרה שקד עם שלמה נאמן
השרה שקד עם שלמה נאמן צילום: דוברות

השרה איילת שקד השתתפה היום (רביעי) בכנס הנהגות יישובים של המועצה האזורית גוש עציון בקיבוץ לביא והתייחסה לאכזבה ממפלגת ימינה.

"גוש עציון תמיד היה הבייס שלנו ואני יודעת שיש כעס גדול. אבל שכשבודקים את המציאות בשטח רואים שהממשלה עושה דברים טובים רבים, אבל נכשלת בהסברה", טענה שקד.

"למשל, מצעד הדגלים. המצעד יעבור במסלול המקורי שלו בשער שכם מה שלא היה בשנה שעברה, כשנתניהו התקפל. או למשל הישיבה בחומש, שפונתה עשרות פעמים בתקופת נתניהו, ואנחנו עושים כל מה שאפשר בשביל שהישיבה תישאר. כל תוכנית בניה שאתם רוצים לקדם אנחנו שמחים לקדם. השר אלקין ואני עובדים קשה מאוד על מנת לקדם בניה. בגוש משבר הדיור מאוד מאוד מורגש, כי יש בנים שרוצים לגור ליד הוריהם ואין להם איפה. ולמרות כל זאת, סמוטריץ' ונתניהו משתמשים בתקשורת ובהרבה פייק ניוז נגדנו", הוסיפה השרה.

לדבריה, "אני לא שיניתי שום דבר מהאידיאולוגיה שלי או מהמעשים שלי. עשיתי כל מה שיכולתי בכדי להקים ממשלת ימין, אבל בגלל שנתניהו לא הסכים לפנות את מקומו, הייתי צריכה לקבל את ההחלטה. בסוף, במבחן המציאות, כשאני עוברת על כל מה שאנחנו עושים, אנחנו לא סותרים את האידיאולוגיה שאיתה רצנו".

השרה ציינה כי היא ממשיכה לעבוד בכל הכוח למרות הטלטלות הפוליטית. "אני לא יודעת כמה זמן תחזיק הממשלה, אני עובדת כל יום - וגם היום - כאילו זה היום האחרון. בפוליטיקה אף פעם אי אפשר לדעת, ואני מנסה להספיק הרבה. בחודש הקרוב אני ממנה את כל התפקידים הבכירים במנהל התכנון ומתמודדת עם אין סוף משברים".

בנוגע לתקציבים שהועברו לאחרונה לרשויות הערביות אמרה שקד: "זה פשוט פייק ניוז, ואין לי אלא להאשים את עצמנו שלא הסברנו את זה כראוי. האמת היא, יש תוכנית חומש למגזר הערבי, שזה דבר טוב ונכון. תוכנית החומש הזאת היתה גם בממשלות קודמות. אני לא זוכרת שבממשלת נתניהו מישהו קרה לזה "שוחד". הכסף הזה הולך לחינוך, לתשתיות, לכבישים, וגם לטיפול באלימות בחברה הערבית. בממשלה הזאת עשינו שני צעדים משמעותיים בתחום: האחד - הוא מנגנון פיקוח על למכרזים לתקציבי פיתוח. המשטרה הראתה לנו שעל חלק מהמכרזים משתלטים ארגוני פשיעה. היום הרשויות הערביות לא יכולות לקיים את המכרזים בעצמם, אלא דרך האשכול או דרך החברה למשק וכלכלה".

"בנוסף, אנו משקיעים 2.5 מיליארד במלחמה בפשיעה של המגזר הערבי, שזה דבר חשוב מאין כמותו, וניתן לראות את זה בנתונים של המשטרה: נאספו הרבה יותר נשקים, נעצרו הרבה יותר אנשים, יש פחות אירועי ירי. אתם ניזונים מהתקשורת וחושבים שהממשלה מכרה את המדינה לערבים, אבל במציאות זה פשוט לא נכון.
דבר נוסף: למדנו מדוח בעקבות "שומר החומות" שהשב"כ הוביל, שהערים המעורבות הן יותר בעייתיות ולכן יש להמנע מלהקים ערים מעורבות נוספות, למזער חיכוך והפתח את הערים הערביות עצמן", הוסיפה.

שקד הדגישה כי "הלחץ של זועבי לא העביר שקל אחד נוסף לחברה הערבית. הכספים שעברו בתקציב המדינה לא הגיעו ליעודם, הם היו תקועים בצנרת. יש אנשים שמכירים את הצנרת הממשלתית ויודעים ללחוץ ולשחרר את הכספים. הערבים לא מכירים אותה, והיום כספים אלו משוחררים".

בנוגע להתיישבות הצעירה אמרה השרה שבממשלה הזו היתה התקדמות גדולה מאוד בתחום זה. "הסדרת החשמל נמצאת בידי שר הביטחון, שצריך לחתום על כל יישוב בנפרד, ואין שום התניה בין זה לבין חשמל לפלסטינים".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, בירך את השרה והודה לה על פעילותה. "כמובן שיש גם ביקורת, ואנחנו, אישי ציבור, שמחים גם בה, כשהיא נאמרת באהבה ובכבוד", סיכם.