"שרה, אוף כבר אין לי כוח", "שרה אוף כמה אפשר, נמאס לי כבר, כמה אפשר לנסות ולא להצליח?!"

האם אחד מהמשפטים מוכרים לכם? אני שומעת אותם לעיתים קרובות במפגשים ובשיחות עם לקוחות. ועם המשפטים האלו מגיעה תחושת הכובד.

איך אפשר להתגבר על כל החוויות הלא מוצלחות שעברנו. אלו שמזכירות לנו את הכישלונות שלנו, סוגרות את הלב שלנו, ולא מאפשרות לנו לנסות מחדש. יש לנו אפשרות לבחור את המחשבה שנשים בראש שלנו ויש כוח למילה שנבחר ללכת איתה בראש.

אם לא נבחר מילה או משפט לשים בראש, אז יעלו אוטומטית כל המשפטים המערערים אותנו וגוזלים לנו אנרגיות. ר' נחמן מזהיר אותנו: כשאנחנו קמים בבוקר, קמים איתנו גם הנחשים והעקרבים. תזכרו את זה.

מה עושים? צריך לזכור לעשות הפרדה, לזהות מה שייך אלינו, ומה שייך לנחשים והעקרבים. את מה שלא שייך אלינו לשחרר. יש לנו 2 תנועות בלב ובנפש: להיפתח לטוב או להיסגר מעלבון ושאר תחושות לא מעימות.

לדוגמא: "נמאס לי" – זה משפט שסוגר את הלב לעומתו "אני עושה את ההשתדלות שלי" זה משפט שפותח את הלב. כשאנחנו הולכים עם לב פתוח, אנחנו משפיעים טוב עלינו ועל סביבתנו מהיום, אנחנו שמים לב ובוחרים מה לשים בראש שלנו. וכמו קסם הכל יראה כבר אחרת.

בהצלחה!

שרה אברמוביץ הינה חברה בנבחרת המאמנים של פרויקט 252,- המיזם המוביל בציבור הדתי ללימודי זוגיות! עדיין לא חברים בפרויקט? הצטרפו עכשיו בלחיצה כאן>