אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מצמרר: ננסי ברופי, תושבת פורטלנד בת 71, התפרסמה לפני מספר שנים לאחר שכתבה ספר בשם "איך לרצוח את בעלך". הספר זכה לפרסום רב ונמכר במספר רב של עותקים, אלא שאף אחד לא ציפה כנראה כי הסופרת תממש בדיוק את הכותרת של הספר.

ביום רביעי הרשיע חבר המושבעים בפורטלנד את ברופי ברצח מדרגה שנייה, לאחר שמצאו אותה אשמה ברצח של בעלה שנורה למוות.

דניאל ברופי, שף בן 63, נהרג ביוני 2018 לאחר שנורה למוות במקום עבודתו במכון הקולינרי של אורגון. צילומי מצלמות אבטחה הראו את ננסי ברופי נוסעת אל מקום עבודתו של בעלה באותו יום, ועל פי כתב התביעה היא רכשה חלקי אקדח בחודשים שלפני המוות של בעלה, לרבות חלק שאמור היה להסוות את העובדה כי הכדורים נורו מהאקדח שלה.

המשטרה מעולם לא הצליחה למצוא את האקדח ששימש לרצח. התביעה טוענת כי ימים ספורים לאחר מותו של בעלה החלה ננסי ברופי לאסוף כספים מביטוחי חיים שהיו לבעלה. ''היתה לה את כל התוכנית, והיתה לה הזדמנות לבצע את הרצח הזה. היא הייתה האדם היחיד שהיה לו המניע", טען סגן התובע המחוזי, שון אוברסטריט.

ברופי עצמה מכחישה כי רצחה את בעלה וטוענת כי העובדה שצולמה סמוך למקום עבודתו ביום הרצח היא "צירוף מקרים בלבד". בבלוג שפרסמה בשנת 2011 והתייחס לאישה הרוצחת את בעלה, טענה ברופי כי "אישה ההורגת את בן זוגה חייבת להיות חברת רחמים וחכמה מאוד, כי היא צפויה להיות החשודה המרכזית".

היא אף פרטה על שיטות רצח שונות של הבעל, וטענה כי "סכינים עלולות להיות אישיות מדי, רעל ניתן למעקב, ומתנקשים הם לא אמינים". פסק הדין שלה אמור להינתן בתאריך 13 ביוני והיא צפויה לספוג עונש של מאסר עולם בגין רצח בעלה.