לוזון. יעפיל פעם נוספת לאליפות אירופה?
לוזון. יעפיל פעם נוספת לאליפות אירופה?צילום: פלאש 90

נבחרת ישראל תעפיל לטורניר היורו בפעם השלישית? שמונה משחקים כבר התקיימו במסגרת מוקדמות יורו 2023 עד גיל 21 ונבחרת ישראל נמצאת בעמדה טובה בכדי להעפיל לשלב הבא בסיומו היא יכולה להעפיל בפעם השלישית בתולדותיה לאליפת אירופה בכדורגל, יורו 2023.

היום (שישי) פרסם מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון שחזר לקדנציה נוספת בנבחרת אחרי שנכשל במכבי פתח תקווה ממנה פוטר באמצע העונה, את סגל השחקנים שיעמדו לרשותו בניסיון להעפיל פעם נוספת לאליפות אירופה עם הנבחרת אותה הוא מאמן אחרי שעשה זאת ב-2013.

נבחרת גרמניה נמצאת הרבה לפני ישראל כשהיא עם פער של 5 נקודות ממנה וצפויה לסיים ראשונה בבית, אבל ישראל נמצאת גם כן בעמדה טובה להעפלה כשהיא צריכה לנצח את שני המשחקים הקרובים כדי להבטיח את המקום השני בבית ולהעפיל לשלב הפלייאוף.

מדובר בשני משחקים מול יריבות קלות אותן ישראל אמורה לנצח, לטביה וסן מרינו החלשה ולרשות מאמן הנבחרת לוזון יעמדו בכירי השחקנים הצעירים הטובים שמשחקים לא מעט משחקים בליגת העל שבכדורגל.

מלבד שוער מכבי ת"א דניאל פרץ, חלוץ הפועל תל אביב אושר דוידה ושחקן ההתקפה של ספציה מליגת העל האיטלקית סוף פודגראנו, לוזון זימן גם את אחד משחקני הכדורגל הישראלים המבטיחים, אוסקר גלוך הצעיר.

גלוך בן ה-18 קיבל דקות בכורה במכבי תל אביב במשחק העונה מול מכבי חיפה והרשית כבר בהופעתו הראשונה ובהמשך קיבל עוד דקות משחק רבות נוספות בליגה הבכירה, ונחשב לאחד מהשחקנים הצעירים הטובים ביותר של ישראל.

מהסגל של לוזון אמנם נעדרים עומרי גנדלמן, ליאל עבדה ועדן קארצב, מכוכבי הנבחרת הצעירה עד כה בקמפיין שהמשיכו עם מאמנם עד לא מזמן, אלון חזן יחד לנבחרת הבוגרת, אבל יש מי שימלא את מקומם כאשר גם בלם הפועל תל אביב סתיו למקין קיבל זימון בכורה למדים הלאומיים.

גם עילאי אלמקייס ששיחק העונה בליגת העל האוסטרית נכשלל בסגל הנבחרת.

סגל הנבחרת הצעירה

שוערים: דניאל פרץ, עומר ניראון, שריף כיוף

הגנה: גיל כהן, אור בלוריאן, זיו מורגן, סתיו למקין, איתי בן שבת, זוהר זסנו.

קישור: גיא מזרחי, עידו שחר, עוז בילו, מוחמד כנעאן, ארד בר, מאור לוי, עילאי אלמקייס, שלו דניאל, אמיר ברקוביץ', אביאל זרגרי, נדב נידם

התקפה: אוסקר גלוך, סתיו נחמני, אושר דוידה, סוף פודגוראנו