שוטרים מונעים מעבר של מבקרים יהודים להר הבית נתנאל מלכותיה/TPS

בארגוני המקדש זועמים היום (ראשון) וטוענים כי המשטרה סגרה מוקדם מהצפוי את הכניסה להר הבית בשעות הבוקר.

בתנועת 'חוזרים להר' טענו כי "משטרת ישראל ידעה על כך שמגיעים יהודים רבים כמידי שנה ביום ירושלים ובכל זאת בחרה לזלזל ביהודים העולים להר הבית ולהתייחס אליהם כמו אל בהמות".

"מאות יהודים שעמדו בשמש הקופחת לא זכו להיכנס להר לאחר שהמשטרה סגרה את ההר מוקדם מהרגיל כעונש קולקטיבי על כך שהונפו דגלי ישראל בהר. כרגע לא ידוע אם תיפתח העלייה בצהריים", הוסיפו בתנועה.

"התנועה מזהירה את משטרת ישראל לבל תעז לסגור את ההר בפני יהודים, כל ניסיון כזה יבעיר את האיזור ויגרום להתלקחות שלא נדע איך היא תיגמר", סיכמו.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך השעות האחרונות, פעלה המשטרה לאפשר את חופש הפולחן למתפללים בהר הבית ולצד זאת לאבטח את קיום הביקורים במקום. בשעה האחרונה לקראת סיום הביקורים ולאחר שביקרו במקום מעל 1,800 מבקרים, החלו עימותים בין מתפללים לקבוצת מבקרים והפרה של הסדר הציבורי, לרבות השלכת בקבוקים וכיסאות בשטח ההר. בעקבות הפרות סדר אלו נעצרו ע"י המשטרה מספר חשודים".

"כמו כן, נוכח הפרת כללי הביקור בהר הבית ע"י עשרות מבקרים באחת הקבוצות האחרונות שעיכבו הכנסת קבוצות מבקרים נוספות למקום, הורחקה קבוצת המבקרים ועוכבו מספר מעורבים", אמרו במשטרה.