יוחנן נקטלוב מרשת שעלים מספר באולפן ערוץ 7 על הפריחה הגדולה של הגרעין התורני של הרשת בצפון ירושלים.

"כשאנחנו מדברים על צפון ירושלים זה אזור פסגת זאב והגבעה הצרפתית, שהם מאוד חשובים ואסטרטגיים מבחינת העיר. המשימות של הגרעינים ברחבי הארץ כולה הן קודם כל קירוב בין אנשים שיכול להיות שבדרכים אחרות לא היו פוגשים אחד את השני כדי לייצר אחדות בעם ישראל. בנוסף, יש הרבה אנשים שצמאים למסורת ויהדות ולא תמיד מוצאים אותה והגרעינים התורניים נמצאים שם בשבילם כדי לתת מענה לצרכים המגיעים מהשטח", מסביר נקטוב.

לדבריו, "בצפון ירושלים קורה משהו מדהים שהתושבים מחבקים כל חבר גרעין שמגיע. אנחנו נמצאים גם בקשר הדוק עם ראש העיר שחשוב לו מאוד הנושא של צעירים באזור הזה. יש לנו נתונים מדהימים: גם בגרעינים מצויינים חמש משפחות שמצטרפות בשנה זה מצויין ובאזור הזה הגיעו 28 משפחות לפסגת זאב ולגבעה הצרפתית וזה נדיר".

להצטרפות לגרעין התורני בצפון ירושלים לחצו כאן

הוא מציין כי מדובר באזור זול יחסית. "ירושלים יקרה אמנם אבל פסגת זאב היא אחד האזורים הזולים בירושלים, אבל להערכתי זה ישתנה בשנים הבאות כי לכל מקום שהגרעינים מגיעים אנחנו מרגישים עליית מחירים. יש חלון הזדמנויות של בין שנתיים לשלוש, עד שהמחירים יעלו ואנחנו מקווים שהזוגות שיגיעו יהנו מהמחירים הללו ולמי שזקוקים לסיוע במעבר אנחנו מסייעים במלגת התנדבות לפי בקשות שעולות מהשטח".

ואיך הוא משכנע זוגות להצטרף לגרעין? "רוב הזוגות הצעירים בציונות הדתית לא זקוקים לשכנוע כי יש בהם רצון לעשות טוב. לזוגות שמחפשים מקום שמשלב אידיאלים והנאה מהעשייה - כדאי לבוא לצפון ירושלים. הקרקע כל כך פורה והציבור שם כל כך צמא ומבקש שיגיעו עוד משפחות. הקהילתיות במקומות הללו יותר בריאה אפילו יותר מיישובים אחרים ברחבי הארץ".

להצטרפות לגרעין התורני בצפון ירושלים לחצו כאן