צריכים לשמוח בגוונים הרבים בעם
צריכים לשמוח בגוונים הרבים בעם צילום: ארגון זהות

לרגל יום האחדות שחל השבוע, ארגון זהות לקח על עצמו מיזם חדשני שמטרתו לקרב בין בני הנוער ממגזרים שונים על ידי העברת פעילות אקטיבית ומחשבתית משותפת הפעילות כוללת שתי סדנאות ראיית טוב, דיבור טוב, מילים יוצרות מציאות וחשיבות השיח בינינו וברשתות החברתיות.

הסדנאות עשירות בתוכן וכוללות סרטונים, כרטיסי שיח, משחקים, לימוד מונחה ועוד.

המיזם שמתקיים בשותפות עמותת 'יום האחדות' ואיגוד יחידות הנוער יפעל בהמשך ב-22 רשויות שונות ברחבי הארץ - מקצרין שבצפון ועד אילת שבדרום. בכל המקומות הללו אלפי בני נוער דתיים וחילוניים ייפגשו יחד לשיח על אחדות, ייחודיות והשלמת הזרמים כולם לסימפוניה אחת מופלאה.

הפעילות יצאה לדרך באירוע פתיחה חגיגי שהתקיים במתחם התחנה בירושלים בהשתתפות כ-300 בני נוער, בהובלת בנות השירות הלאומי של 'זהות'. באירוע השתתפו בת גלים שער - ממייסדי הפרויקט, חה"כ ניר אורבך, אליסף פרץ ורבים נוספים.

ח"כ ניר אורבך אמר: "האחדות האמיתית זה מה שמתחולל כאן, בני נוער יושבים ביחד, מכירים, נפגשים ומתחברים. כולנו צריכים לפעול להמשיך את זה".

בת גלים שער אמרה: "עם ישראל באמת זה הביחד שקורה כאן, מחוץ לרשתות ולטוויטר, וכמה טוב שיש שונות, זה מה שמקדם ואנחנו צריכים לשמוח בגוונים הרבים בעם".

אלי ליפשיץ מנכ"ל 'זהות' סיכם: "אירוע זה הוא תחילתו של עשרות אירועים בארץ שמלמדים אותנו ששיח פנים אל פנים חושף ומגלה את החיבור הטבעי שקיים ביניינו ואותו צריך להמשיך".