אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמןצילום: חזקי ברוך

שר האוצר אביגדור ליברמן בירך את כוחות הביטחון על התפקוד במצעד הדגלים שנערך לרגל שנת ה-55 לשחרור ירושלים.

בפתח ישיבת הסיעה של "ישראל ביתנו", אמר ליברמן: "אני רוצה לברך את כוחות הביטחון על ההתנהלות אתמול במצעד הדגלים. המצעד הוא הסמל הטוב ביותר בין ממשלת השינוי לממשלת הדיבורים של נתניהו.

"אנחנו קיבלנו החלטה לקיים את המצעד במסלול הנוכחי, נתניהו גם שינה מסלול, גם ביטל את המצעד וגם חטף טילים".

על כוונתו לפגוע בתקציב הישיבות אמר השר ליברמן כי "אי אפשר לפעול גם נגד הקואליציה וגם לקבל כסף מהקואליציה. זה לא לימודי קודש, זה לימודי בטלה.

ליברמן: לא אשב עם נתניהו בשום ממשלה. נתניהו וחרדים זה לא ימין.ערוץ 7

"רוב הכסף הולך לכוללים שלומדים שם מגיל 29 עד הפנסיה, מגיעים בבוקר ואכלים סנדוויץ', שותים קפה, מדברים פוליטיקה ואז פותחים כמה ספרים. אין סיבה לממן אותם'', טען שר האוצר.

ליברמן התייחס גם לשכר המורים שאותו הוא מתכוון להעלות, "הפער בין מורים ותיקים לחדשים בארץ הוא מהגבוהים שיש. צריך להעלות שכר גם לוותיקים, אבל בעיקר לחדשים. ומעבר לזה: לא יכול להיות שהשכר יתבסס רק על ותק ולא על יכולות והישגים".

במענה לשאלת ערוץ 7 הכחיש ליברמן שישנם מגעים לצירוף החרדים לקואליציה, "אין שום מו"מ עם החרדים. החרדים לא יכולים גם לקבל כסף וגם להצביע נגד הקואליציה. אם החרדים רוצים לקבל הם יצטרכו להצביע בעד התקציב ובעד הקואליציה".

"לקרוא לליכוד וש"ס ויהדות התורה ימין זה כמו לקרוא למדבר סהרה המקום הכי גשום בתבל. מי שהעביר את חברון לערפאת זה נתניהו, ומי ששחרר את יחיא סינוואר והצביע בעד גירוש יהודים מגוש קטיף ומי ששינה את ריקוד הדגלים זה נתניהו. הימין היחיד כאן זה ישראל ביתנו".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז הגיב לדברי ליברמן: "דבריו של השר ליברמן הם דברי הסתה אנטישמיים בנוסח 'הכה את החרדים, והצל את ליברמן'. ניר איך אתה יכול לשבת איתו באותה ממשלה?".

חבר הכנסת מאיר פרוש הגיב אף הוא ואמר כי "איווט מדבר כמו שיכור. במקום לדבר נגד בתי הספר הערבים בישראל שמלמדים בהם לימודי ליב"ה של אש"ף ובתוכם כאלה שמחנכים גם נגד המדינה, הוא מנסה לסגור דווקא את בתי הספר של החרדים. ליברמן תזכור, אין נאמנות, אין אזרחות !".