עורך דין
עורך דין צילום: FREEPIK

לא מעט אנשים מגיעים למצבים שבהם יש להם חובות שאינם מצליחים לשלם. לעיתים קרובות בגין החובות שהם לא משלמים, נפתח נגדם תיק הוצאה לפועל.

מדובר על מצב לא נעים כלל בלשון המעטה ואנשים שמגיעים למצב זה מוצאים את עצמם בלחץ מתמיד, בקושי להתנהל בחיי היומיום ובמועקה הולכת וגוברת לגבי העתיד הכלכלי שלהם והעתיד שלהם בכלל.

במקרים מעין אלה, עורך דין הוצאה לפועל מהווה דבר חשוב ביותר. עורך דין מעין זה לא פעם יכול לסייע לפתור את המצב המדובר בצורה הטובה ביותר ולאפשר לאדם לחיות את חייו בצורה שקטה וטובה יותר.

לשכת ההוצאה לפועל

לשכת ההוצאה לפועל משמשת כהליך ביצועי- מנהלי. הלשכה המדוברת היא למעשה הזרוע המבצעת של בתי המשפט ותפקידה הוא לבצע את הליכי הגבייה עבור הזוכה, בין אם מדובר בחוב מכוח פסק דין ובין אן לאו.

לשכת ההוצאה לפועל מבצעת פסקי דין כך שבמידה ואדם מחזיק פסק דין לטובתו אשר טרם מולא על ידי הצד השני, הוא יכול להגיש את פסק הדין לביצוע וגבייה על ידי לשכת ההוצאה לפועל. יחד עם זאת, ניתן להגיש באופן ישיר ללשכת הוצאה לפועל ללא הליך משפטי קודם, שיקים לביצוע באופן דומה לאופן שבו מתבצע פסק הדין.

כמו כן, ניתן להגיש תובענה לסכום קצוב בצורה ישירה ללשכת ההוצאה לפועל ללא הליך קודם וזאת כמובן אם התובענה עומדת בתנאים אשר מוגדרים בחוק ההוצאה לפועל וכן בתקנות ההוצאה לפועל.

חשוב מאוד לדעת כי כל הליכי ההוצאה לפועל טומנים בתוכם פניני משפט נסתרים ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל טרם כל הליך.

מה צריך לדעת על עורך דין הוצאה לפועל?

במסגרת העבודה של עורך דין הוצאה לפועל נכללים מתן שירותי גבייה באמצעות מנגנון זה והגנה על חייבים שההוצאה לפועל הופעלה נגדם. במקרים רבים חברות עסקיות אשר דורשות תשלום של חוב כלשהו מלקוח יפנו כאמור למנגנון הגבייה של הוצאה לפועל לצורך מימוש החוב שלהם. במסגרת ההוצאה לפועל לעיתים יוטלו הגבלות על חשבון הבנק של החייב לרבות על המשכורת אשר נכנסת לחשבון שלו. לכן, כאשר אדם מקבל התראה של פתיחת תיק בהוצאה לפועל, עליו לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין הוצאה לפועל המתמחה בתחום זה.

חשוב לדעת כי עצם הפתיחה של התיק והדרישה לתשלום לא מצדיקות את הדרישה של החוב. עורך דין הבקיא בתחום תביעות הוצאה לפועל, יבחן בצורה רצינית את המקור של החוב, על איזה שירות נטען שבוצע החיוב, האם ההתקשרות החוזית המקורית עם החברה קיימת ועוד. לאחר שעורך הדין יבחן בצורה עמוקה ויסודית את התיק, הוא יציע לחייב אסטרטגיה משפטית לצורך טיפול מהיר בחוב, תוך כדי שהוא יפעל למען הסרת המגבלות שהוטלו על החייב בגין פתיחת התיק בהוצאה לפועל.

כל עו"ד הוצאה לפועל יודע כי העיקולים וההגבלות של ההוצאה לפועל נכנסים לתוקף רק לאחר קבלת אזהרה כתובה ועל כן, אם אדם מקבל התראה שכזאת בין אם הדרישה לתשלום מוצדקת ובין אם לאו, עליו לפנות כמה שיותר מהר לליווי וסיוע של עורך דין תביעת הוצאה לפועל עוד טרם יוטלו עליו הסנקציות השונות.

כיצד בוחרים עורך דין הוצאה לפועל?

אם אתם תוהים כיצד בוחרים עורך דין הוצאה לפועל בצורה הטובה ביותר, הנה כמה פרמטרים שחשוב שתבדקו טרם אתם בוחרים בו: חשוב מאוד שתוודאו כי מדובר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, בעל ידע משפטי רחב היקף והיכרות מעמיקה עם לשכת ההוצאה לפועל, כאשר המטרה היא שעורך הדין יצליח לסייע לכם במצב הספציפי שבו אתם נתונים.

לא פעם עורך דין הוצאה לפועל מקצועי ומנוסה יכול לסייע לכם במקרים מורכבים מאוד שבהם אתם מסובכים עם ההוצאה לפועל ולהקל באופן מהותי על חייכם.