פעילי ימין קיצוני בשער שכם
פעילי ימין קיצוני בשער שכםצילום: יהונתן גוטליב

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ קורא להוסיף את לה-פמיליה ולהב"ה לרשימת ארגוני הטרור.

בישיבת הסיעה אמר היום (ב') גנץ כי "מדינת ישראל שמרה ביום ירושלים על ריבונותה וביטחון אזרחיה, לצד שמירה על הסטטוס קוו וחופש הפולחן. עשינו זאת מול טרוריסטים ופורעים מוסלמים קיצוניים, שחלקם אף ביזו את קדושת הר הבית, זרקו אבנים במסגד ואף עשו בו את צרכיהם. אותם צריך לגנות, לעצור ולהוקיע.

''לצד זאת, שמעתי קריאות מחליאות של קומץ מסיתים ומוסתים גם מקרב הציבור היהודי. אנחנו נמשיך לרדוף את המסיתים ומחוללי האלימות בכל מקום. כשר הביטחון אני סבור שהגיעה העת לבחון את ההגדרה של ארגונים כמו לה פמיליה ולהב"ה כארגוני טרור, ואני יודע שהנושא ניצב לפתחם של ארגוני הביטחון וסומך על ראשי הארגונים שיעשו את הבחינה באופן הנקי והטוב ביותר.

בהקשר הפוליטי אמר שר הביטחון: "הפתרון למחלוקות בקואליציה הוא לא לתקוף האחד את השני אלא להגיע לפתרונות למען אזרחי ישראל שראויים לממשלה מתפקדת. כשר הביטחון אני דואג להקשיב לקולות של כולם, טרם קבלת ההחלטות, תוך שמירה קודם כל על האינטרסים הביטחוניים. אני מצפה מכלל השרים לנהוג כך. כי אם רוצים להמשיך ולשרת את אזרחי ישראל זה כולם בשביל אחד, ואחד בשביל כולם.

"אני מברך על הסיכום שהושג עם ח"כ מיכאל ביטון, להיכנס לשיח מהיר בנושא התחבורה הציבורית בפריפריה, ומקווה שנביא בשורה שתשרת את אזרחי ישראל. כחול לבן מחויבת לכך, ואני בטוח שכך גם כל סיעות הקואליציה", כך גנץ.

יאיר לפיד: מצעד הדגלים הוכתם על ידי לה פמיליה ולהב"האלכס ריי תדמית

שר החוץ וראש הממשלה החליפי דיבר בצהריים בפתח ישיבת הסיעה של "יש עתיד", והתבטא נגד הקיצונים שהפרו את הסדר במצעד הדגלים שנערך בירושלים.

לפיד אמר כי "מצעד הדגלים עבר בשלום והממשלה לא נכנעה לאיומי הטרור. יחד עם זה, המצעד הוכתם על-ידי הקריאות הגזעניות של לה פמיליה ולהב"ה. האנשים האלה לא פטריוטים הם בריונים עלובים, לא ייתכן שאלה התמונות שנשארות בסוף יום ירושלים - הדגל לא שלהם, ולא ניתן להם להכתים אותו. אנחנו הרוב והם המיעוט ולא ניתן להם לגנוב לנו את ירושלים".

''במקום יום של שמחה, הם מנסים להפוך את זה ליום של שנאה. לירושלים מגיע יותר. לחברה הישראלית מגיע יותר. דגל ישראל לא שלהם. לא ניתן להם לגזול מאתנו את הציונות ואהבת הארץ'', הוסיף השר לפיד.

ראש הממשלה החליפי לא אהב את סקר חדשות 12 שבדק אם הציבור חושב שהממשלה נשענת על תומכי טרור. "שאלה מחפירה", טען לפיד. "הממשלה לא נתמכת על תומכי טרור, אין קואליציה עם תומכי טרור".

לפיד נשאל גם על המטוס הממלכתי של ראשי המדינה, כנף ציון, שהועבר היום לשמירה במחסן בבסיס נבטים. "המטוס הזה מיותר לגמרי. סמל לבזבזנות הפושעת של הממשלה הקודמת. פשוט צריך למכור אותו", אמר לפיד.