הסכין שנתפסה בכליו של החשוד
הסכין שנתפסה בכליו של החשוד צילום: דוברות המשטרה

שוטרי משמר הגבול המוצבים באזור שער שכם הבחינו אתמול (שני) בערבי חשוד, בן 15, תושב ג׳בל מוכבר, שעורר את חשדם.

ברגע שהבחין בשוטרים, החשוד במנוסה ונמלט מהמקום לתוך העיר העתיקה. כוחות משטרה בסיוע והכוונה של תצפיתני מרכז השליטה של מרחב ירושלים ביצעו מרדף וסריקות מהירות אחר החשוד. בתוך זמן קצר נעצר החשוד בשער הברזל סמוך לכניסה להר הבית.

במקביל, שוטרים איתרו בחנות הסמוכה למקום את התיק אותו השליך החשוד במהלך מנוסתו מהשוטרים. בחיפוש בתיקו של החשוד נתפסה סכין. החשוד נעצר והועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים שם עלה חשד כי התכוון לבצע פיגוע דקירה. היום מעצרו הוארך בבית המשפט.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן אמר: "זוהי דוגמא נוספת לנחישות שוטרי מחוז ירושלים במאבק המתמשך בטרור. ערנות של שוטרים, חתירה למגע ושילוב של אמצעים טכנולוגיים- הם שהובילו למעצר החשוד שאחרי זה התברר בחקירתו כי תכנן לבצע פיגוע.

''בנוסף לסיכול טרור באמצעות מודיעין מדוייק שלנו ושל גופי הביטחון הפועלים עמנו, כפי שהיה בתקופה האחרונה כולל בראשית השבוע במהלך יום ירושלים, הרי שאין תחליף לפעילות נחושה של השוטרים שלנו שפועלים כל העת לסכל ולטפל בכל חשד ובכל איום ביטחוני. נמשיך להיאבק בטרור בכל הכלים שברשותנו ולסכל איומי טרור מכל סוג שהם למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל", הוסיף תורג'מן.