ראשי רשויות ביו"ש עם איילת שקד
ראשי רשויות ביו"ש עם איילת שקד צילום: דוברות

דויד אלחיאני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן ויושב-ראש מועצת יש"ע, שיגר מכתב לשרת הפנים איילת שקד בעקבות החלטת מנכ''ל מועצת בנימין להחרים כנס בהשתתפות שקד.

אלחיאני כתב לשקד: ''אבקש להביע את הערכתי הרבה על פועלך למען ההתיישבות הישראלית ביהודה שומרון ובקעת הירדן. לצערי הרב הופץ היום מכתב של עובד ציבור מאחת הרשויות באזור אשר אינו מבוסס וחוטא לאמת.

''בתפקידייך כשרת המשפטים ושרת הפנים את מהווה עבור ההתיישבות אוזן קשבת ויד מסייעת בכל הצרכים הנדרשים, בחקיקה, בתקציבים, בדחיפת תוכניות בניה ובקידום נושאים החשובים לרשויות ולמפעל ההתיישבות''.

יו"ר מועצת יש"ע הדגיש במכתבו לשקד כי למרות חילוקי הדעות עם הממשלה הנוכחית, "אנו רואים בך גורם מרכזי ונציגה שלנו בתוך הממשלה. תודה על עזרתך הרבה, בעבר בהווה ובעתיד".

יהודה אליהו
יהודה אליהו צילום: דוד הוכברג

בערוץ 7 פורסם הבוקר (שלישי) כי מנכ"ל המועצה האזורית בנימין, יהודה אליהו, החליט להחרים את כנס אשכול רשויות יו"ש שייערך לראשונה בחודש הבא, לאור השתתפותה הצפויה של שרת הפנים איילת שקד באירוע.

אליהו, חבר מועצת האשכול מטעם מועצת בנימין, כתב למנהלת האשכול קרן גפן כי "בתכנית הכנס שצורפה להזמנה הופתעתי לראות כי בין המוזמנים הבולטים מופיעה שרת הפנים, מי שבשנה האחרונה שותפה מרכזית בממשלה שמדיניותה פוגעת בהתיישבות.

"דווקא משום שמטרת הכנס היא חיזוק ההתיישבות ביו"ש, אני סבור כי לא הולם להזמין לבמה המרכזית מי שפועלת להיפך מכך, ומחזיקה את הממשלה הזו על חודו של קולה שלה".

אליהו המליץ לגפן לחשוב מחדש על רשימת המוזמנים לכנס, "כנציג באשכול מטעם המועצה האזורית הגדולה בישראל וביהודה ושומרון, איני מוצא מנוח מכך שמי שנבחרה בקולות רבים מתושבינו פועלת את ההיפך הגמור מהשליחות והאידיאולוגיה עליהן הצהירה תוך הפניית עורף לבוחרים ולערכים''.