מייק פלג
מייק פלגצילום: באדיבות המשפחה

מייק פלג,תושב אשקלון בן 75, נכנס היום (רביעי) לכלא לשם ריצוי עונש מאסר בן יום אחד לאחר שסירב לשלם קנס שקיבל בגין הפרת תקנות הקורונה.

פלג, יצא לחוף הים במהלך הסגר הראשון ב-21 באפריל 2020. שוטר שהיה במקום רשם לו דו"ח בסך 500 שקלים, אך האיש סירב לשלם אותו וביקש חלופת משפט.

בדיון בפני השופט טען פלג כי הוא הולך לים מטעמים בריאותיים ושהפר את הסגר מדי יום. לאור הצהרתו, הרשיע אותו השופט אלון גביזון בעבירה של הפרת תקנות הקורונה.

גם במקרה זה הוא לא הסכים לשלם קנס והשופט הציע לו במקום לרצות יום מאסר אחד בפועל - הצעה שהתקבלה על ידו.

פלג פרסם פוסט בפייסבוק בו סיפור על האירוע: "כשלפני למעלה משנתיים שקלתי את צעדי בסגר הראשון ידעתי בוודאות שכל יום אפר את כללי הסגר ואלך לים. שנים קודם ידעו הקרובים לי שהים הוא התרופה היחידה והיעילה שלי נגד דיכאון. ירדתי לים גם בימי החורף לא פחות מ-25 ימים בכל חודש גם כשלא היה לי נוח, וכל זה כאמור נגד אותו דיכאון".

הוא הוסיף, "הושת קנס של 500 שקלים על יציאה של למעלה מ-100 מטרים מהבית. ידעתי שאם יצטברו הרבה קנסות נגדי לא אוכל לעמוד בהם. בגלל חוסר ההגיון כלפי בסעיף הזה נדרתי, שלא אשלם את הקנס, יהיה מה שיהיה. השוטרים האשקלונים היו רחמנים כלפי ובנוסף לאזהרה אחת קיבלתי רק קנס אחד. בית המשפט בקריית גת פסק שעלי לשלם 500 שקל או יום מאסר אחד כחלופה לקנס".

"ביום רביעי הקרוב עליי להתייצב בכלא דקל במתחם בתי הכלא באר שבע. אני מתפלל ששום תלאה בריאותית לא תמנע ממני לרצות את עונשי כפי שקבע כבוד השופט אלון גביזון. זה נכון. אני יודע שלא קל לילדי 'המרובעים' עם אבא כמוני. אוהב את כולם אבל לא רוצה להשתנות כי השטויות שלי מצחיקות אותי ובעיקר כי לא רוצה למות עבד", סיכם.