אז יכול להיות, שאלתי את משה פייגלין ביום שני בלילה, שעד שהראיון הזה יתפרסם אתה כבר לא תהיה מועמד לראשות הליכוד?

פייגלין היה פסימי בקשר להחלטת ועדת הבחירות של הליכוד, שישבה לדון בעניינו באותה שעה בדיוק, אבל שידר ביטחון שבסופו של דבר מועמדותו תאושר בבית הדין של הליכוד או בבית משפט. "הם יהיו בבעיה מאוד משמעותית לאשר את הפסילה, אין לכך שום בסיס חוקי או משפטי".

לדברי פייגלין, הניסיון לפסול אותו מוכיח שנתניהו מפחד. ולא רק מהישג גדול מדי של מועמד 'מנהיגות יהודית', אלא אפילו מהאפשרות שפייגלין ינצח אותו. "ביבי מוביל, אבל הפער הרבה פחות ממה שנדמה. ומה שיותר חשוב, אחוז המתלבטים הוא למעלה מחמישים. כשאנחנו מדברים עם מדגם של המתפקדים, זה עניין של דקות לשכנע אותם. אני לא אומר שזה מובטח, אבל הניצחון בסיבוב הנוכחי הוא אפשרי כמו הניצחון במשאל מתפקדי הליכוד, שגם אותו אף אחד לא ראה כאפשרי."ביבי מוביל, אבל הפער הרבה פחות ממה שנדמה. ומה שיותר חשוב, אחוז המתלבטים הוא למעלה מחמישים. כשאנחנו מדברים עם מדגם של המתפקדים, זה עניין של דקות לשכנע אותם. אני לא אומר שזה מובטח, אבל הניצחון בסיבוב הנוכחי הוא אפשרי כמו הניצחון במשאל מתפקדי הליכוד, שגם אותו אף אחד לא ראה כאפשרי"

אתה באמת מאמין שבעוד שבועיים תהיה יו"ר הליכוד, או שהריצה שלך נועדה לעשות קמפיין לדעותיך או לשפר עמדות בתוך המפלגה?

"כל התשובות נכונות. אני רוצה להגיע לתודעה של הציבור הרחב, שיידע שיש אלטרנטיבה אמונית להנהגת המדינה. שהנוער שיתחיל לחלום על מנהיגות אחרת, לא רק ביבי שרון וכו'. זו רמה אחת. ברמה שנייה, ברגע שנסיים את המרוץ הזה, בעזרת השם, אם לא בניצחון אז לפחות במקום שני מאוד מבוסס, כמובן שהמעמד בתוך המפלגה ישתדרג, וזו כמובן מטרה לגיטימית וחשובה מאוד. בסופו של דבר - המטרה היא להנהיג את המדינה".

כמה אחוזים ייחשבו בעיניך להישג?

"כל תוצאה מעל לעשרים אחוז זה אומר שפרצנו את מעגלי המתפקדים שלנו אל מעגלים יותר רחבים בתוך הליכוד. זה התחיל כבר בבחירות הקודמות, ואנחנו מדברים על הרחבת המעגל בצורה משמעותית נוספת".

לא כל מי שיצביע עבורך בהכרח רוצה לראות אותך בראשות הליכוד. זה יכולים להיות למשל אנשי סילבן שלום, שרוצים למנוע מנתניהו ניצחון מכריע. גם אדישות של תומכי נתניהו, שניצחונו נראה בטוח, עשויה לתת לך הישג מעבר לכוחך האמיתי.

"אם אני הצלחתי להביא את אנשיי אל הקלפי וביבי לא הצליח, או שהוא הצליח להביא את שונאיו אל הקלפי, זה לא משנה את העובדה שבשורה התחתונה הרעיון האמוני זכה להרבה מאוד תמיכה בתוך המפלגה.

"בוא לא נהיה יותר צדיקים מהאפיפיור. השאלות האלו לא נשאלות כשסילבן או ביבי מביא תוצאה טובה. רק אם אני מביא תוצאה טובה בסקרים, אז באים עיתונאים וטוענים לי: תומכים בך רק בגלל ששונאים את ביבי, התומכים שלך זה לא באמת ליכודניקים, ההצלחה שלך זה רק בגלל שזה קיץ והאנשים שלו היו בחופש. אנשים שלי מתקשרים אלי ושואלים אותי: אני בנופש, איפה אפשר להצביע בקרית שמונה? אם האנשים של ביבי לא שואלים שאלות כאלו, אז כנראה הרעיונות של ביבי לא כל כך מדליקים אותם. זה אומר שהמתפקדים והמצביעים שלנו הם יותר משמעותיים, כי הם מאמינים למה שהמנהיגים שלהם אומרים".

יש טענה שניצחון שלך יהיה הסוף של הליכוד. כל הבכירים יעזבו, וגם אם לא – אתם תוצגו כמפלגה קיצונית ותפסידו בבחירות.

"בדיוק הפוך. כמו שכתבנו באתר שלנו, 'רק פייגלין מנצח את ברק'. לנתניהו אין סיכוי לנצח את ברק, משום שהציבור היום לא יודע מה ההבדל ביניהם. לכן ברגע שברק מחליף את פרץ ולבני מחליפה את אולמרט, הליכוד לא מוביל על העבודה ועל קדימה. זה המצב עכשיו, למרות המלחמה ולמרות הכול. כדי לנצח בגדול, על הליכוד לחזור לדרך הלאומית, לאחד ולעמוד בראש כל המפלגות הלאומית עם מפלגת גג בשם 'ישראל יהודית'. לפנות אל הרוב היהודי בישראל, שמחפש אלטרנטיבה לאומית ברורה ולא חיקוי של השמאל.

"באופן טבעי נמצא המחנה הלאומי ביתרון מספרי על השמאל. רוב הציבור בישראל מזהה את עצמו קודם כל כיהודי, ונוטה יותר לכיוון לאומי מסורתי. מדוע המחנה לאומי הולך ומתכווץ? הגישה המקובלת היא שכדי לזכות בבחירות, ככל שהימין יילך לקראת השמאל כך ירבו הבוחרים בו. אלא שהמציאות במערכות הבחירות מ-1984 מראה שההפך הוא הנכון. כשהימין שמר על אופיו הוא קיבל יותר, וכשפזל שמאלה התהפך המצב.

"נתניהו בבחירות הקודמות, במקום לתקוף את קדימה הלך לתקוף את פייגלין, להוציא את העבריינים מהמפלגה. עשה ועידה שלמה בניסיון להתבדל מהפייגלינים במפלגה שלו. מה זה נתן לו? 12 מנדטים. הוא לא קיבל קול אחד של קדימה בזכות זה שהראה פרצוף שמאלני כביכול, אבל איבד כמעט עשרה מנדטים לטובת ליברמן. היכולת של הליכוד לחזור לגודל הטבעי שלו זה רק אם יהווה אלטרנטיבה לאומית אמיתית. זה רק אני יכול לעשות. ביבי לא מסוגל לעשות את זה.

מתנגדיך אומרים שעם דעות כמו שלך אתה בעצם נטע זר בליכוד. קראתם לסירוב פקודה בזמן מלחמת לבנון, זאת יכולה להיות דעה לגיטימית במפלגת שלטון?

"לפני כשלוש שנים התנהל קמפיין שמאלני של סירוב לשרת בשטחים על גבי שלטי חוצות. ניסו באמצעים משפטיים להוריד את הקמפיין הזה ולא הצליחו. היועץ המשפטי מזוז גילה אז הבנה לסרבנים. גם אני מגלה הבנה לסרבנים, אני לא חושב שמה שמותר למזוז אסור לי. אגב, אני גיליתי הבנה גם לסרבני השמאל. אני חושב שהעיקרון של האזנה לצו מצפונך והזכות לסרב - ובלבד שאתה משלם את המחיר על כך - הוא עיקרון שצריך להישמר בכל מדינה חופשית. בארה"ב חוגגים עד היום את יום הולדתו של מרטין לותר קינג, שקרא לסרב לחוק".

מפחדים מהמהפך האמוני

הגעת להישג יפה בבחירות הקודמות לראשות הליכוד, ובבחירות האלה תצליח כנראה אפילו יותר. מצד שני, 'מנהיגות יהודית' לא הצליחה עד היום להכניס אפילו חבר כנסת אחד מטעמה. איך אתה מסביר את זה?

"אנחנו בליכוד כי הליכוד מייצג היטב את עם ישראל, ואנחנו רוצים להגיע לעם. אבל עם ישראל עטוף על ידי ממסדים שמפחדים מאוד מהמהפך האמוני, מפחדים שעם ישראל יתחיל להנהיג את עצמו על ידי ערכיו, מפחדים שהמדינה תחזור אל העם.

"מה שמתחולל בגדול במדינה, מתחולל בקטן גם בתוך הליכוד. התמיכה בי בקרב חברי הליכוד הולכת וגוברת, אבל מנסים באמצעים טכניים למנוע ממני לתרגם את התמיכה הזו למטבע פוליטי כמו חברי כנסת מטעמנו. אני מקווה שבכנסת הקרובה ננסה לפרוץ את העניין הזה, בין השאר משום שזכות הבחירה של הרשימה לכנסת עברה מחברי המרכז אל כלל חברי התנועה. השיטה החדשה הזאת תאפשר לכלל המתפקדים להתבטא. זו שיטה שעוקפת, אמנם לא לגמרי, את כל נושא הדילים והשטיקים למיניהם."

בוא נניח שמחר נבחרת כראש ממשלה, איזה ידע וניסיון יש לך להנהיג את המדינה? אתה לא קופץ יותר מדי גבוה? לא היית צריך להתחיל בשלבים יותר מוקדמים, לכהן כחבר כנסת, להיות שר, לצבור ניסיון?

"מה שנחשב כחיסרון במציאות רגילה הוא יתרון גדול במציאות שדורשת שינוי כיוון.

"אנחנו צריכים להחליט האם דרושה או לא דרושה מהפכה. האם מדינת ישראל מתנהלת פחות או יותר לאן שצריך, וכל מה שנדרש הוא לתת לה איזונים וכיוונים שונים, או שדרוש שינוי של מאה ושמונים מעלות - לתפוס את ההגאים של הספינה מהר לפני שתתרסק אל הקרחון. לצערי הרב, המצב היום הוא שרוב תושבי מדינת ישראל לא חושבים שהמדינה הזו תתקיים עבור בניהם. לפי סקר שעשה עוזי דיין, רוב תושבי מדינת ישראל מעריכים שלמדינה אין עתיד יותר. ישראל כבר מתחככת עם הקרחון, לפי דעת אזרחי ישראל כולה, התל-אביבים, לא אני ואתה. אם כך, יש צורך בסיבוב ההגה לכיוון אחר לגמרי, ואז מה שנדרש הוא ראש ממשלה שלא מחויב למרטין שלאף אלא לעם ישראל. אחד שלא הגיע אל ראש הפירמידה בדיוק בקוטר של הצינורות המקובלים ובזיהום של הצינורות המקובלים, ועם שלל מחויבויות לכל מיני גורמים בדרך, ובמציאות לא יכול לשנות שום דבר."אתה אומר בעצם שכל מי שמטפס דרך המסלול הפוליטי הרגיל במדינת ישראל, כשיגיע למעלה הוא כבר לא יהיה ראוי להיות ראש ממשלה."יש בזה משהו, רמת השחיתות היא כבר כזו שבהחלט יש משהו במה שאתה אומר. אבל אני אומר משהו הרבה יותר בסיסי. אני אומר שכל מי שמגיע למעלה מגיע לשם עם שלל של מחויבות וכפיפויות. אפילו אם זה לא מחויבות כלפי אנשים, מדובר במחויבות כלפי דוגמות, כלפי דרכי חשיבה מסוימות."אנחנו צריכים מנהיגות רעננה ומוכשרת. מבחינת כישורים אישיים, יש לנו את האנשים הכי טובים במדינה, הרבה יותר טובים ממי שיש היום בשלטון. אתה אומר שאין להם ניסיון - נכון. אין להם ניסיון בלהחזיר שטחים, אין להם ניסיון בלשחרר מחבלים, אין להם ניסיון בלהיכנע לכל לחץ עובר ושב."גם אין להם ניסיון בניהול מערכות גדולות. מישהו מבין אנשיך ניהל גוף, פרטי או ציבורי, שיש בו כמה אלפי בני אדם?

"כשאנחנו הכנסנו למרכז הליכוד מאה ושלושים חברי מרכז, הגדלנו בערך פי שלושה את מספר תארי הפרופסור והדוקטור במרכז הליכוד, שיש בו כשלושת אלפי חברים. אז אני אומר לך שבתוך 12 אלף המתפקדים של מנהיגות יהודית, ובוודאי במעגלים הרחבים של הציבור האמוני ומי שיצטרף לרעיון האמוני ולאלטרנטיבה האמונית, יש לנו את האנשים המוכשרים ביותר בארץ. בוא נפסיק להסתכל על עצמנו כעל חגבים."

שופטים עם אג'נדה יהודיתכבר היו כאן ראשי ממשלה שבאו עם כוונות טובות, אבל השליטה של השמאל במרכזי הכוח במדינה קצצה את כנפיהם. מחר אתה נבחר לראש ממשלה, כמה זמן יקח עד שיתפרו לך תיק?"יש לנו תכנית ברורה כיצד להתמודד עם הדבר הזה. אף אחד ממנהיגי הימין לא עלה מתוך כוונה לפצח את מלכוד 22 הזה, ולנו יש כוונה מוצהרת לכך ותוכנית עבודה כיצד לבצע זאת. אנחנו מבינים שאתה צודק, ואם לא נטפל בעניין הזה מיידית אין טעם בכל השאר."

איך תעשו את זה?

"באמצעים חוקיים ודמוקרטים לחלוטין. אני לא רוצה לפרט, אבל מספר דוגמאות אפשר לתת. למשל, ברור שתפקיד היועץ המשפטי לממשלה היא מין אנדרוגינוס, שבפועל היועהמ"ש הוא למעשה הנציב המשפטי העליון של בג"ץ בתוך הממשלה. את משרת היועץ המשפטי לממשלה צריך להפריד בחוק - לא בשום אמצעי אחר - ולחלק בין שלושת התפקידים שהוא מבצע היום. ייעוץ משפטי אמיתי כמשמעו מצד אחד, האחראי על התביעה מישהו אחר, וההגנה המשפטית על המדינה מישהו שלישי. כל ראש ממשלה ימנה לעצמו יועץ משפטי לתקופת כהונתו, והוא יהיה באמת היועץ המשפטי שלו, ולא הממונה עליו מטעם הערכאות השיפוטיות כפי שהדבר קורה היום."

לדברים כאלה אתה מתכוון כשאתה מדבר על לחלץ את מערכת המשפט מציפורני מרצ?

"גם לדברים נוספים. השיטה שבה מערכת המשפט היום נבחרת ומנציחה את עצמה, הופכת למעין קליקה סגורה, חונטה קטנה שלא מייצגת את ערכי האומה, זו שיטה שצריכה להסתיים. בארה"ב כדי להיבחר לשופט עליון אתה צריך לעבור שימוע בפרלמנט.

"תראה דוגמה: מסיים אהרון ברק את תפקידו, ומספר לנו שהוא היה רוצה שגופתו תישרף אחרי מותו. אין לי שום בעיה עם זה. אם הוא רוצה כך למות - זכותו. אף אחד לא יכול למנוע ממנו או ממי שיטפל בתהליך הקבורה שלו לשרוף את גופתו. אבל מדובר בבן אדם שבעשר השנים האחרונות היה המשפיע החזק ביותר על האג'נדה הלאומית. וכשאתה שואל את הציבור היהודי בישראל איך הוא רוצה להיקבר, אתה מקבל תשובה שלמעלה מתשעים ושמונה אחוז רוצים קבורה יהודית. כלומר, הבן אדם מייצג ערכים שעומדים בסתירה מוחלטת - לא לערכים של הציבור הדתי ולא של המתנחלים, אלא של כלל הציבור בארץ. כיצד קורה שאדם שמייצג השקפת עולם וערכים שעומדים בסתירה מוחלטת לערכי עם ישראל כולו - דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים - הופך להיות האדם המשפיע ביותר על הערכים הללו ועל האג'נדה הלאומית? את המבנה הזה חייבים לפצח ולשנות."

הסיסמה שבחרתם, "פייגלין - מנהיג שיש לו אלוקים", לא מלמדת שאתה פונה בעיקר לדתיים?

"היא מפריעה בעיקר לדתיים. זה מצחיק."

הליכודניקים מגיבים טוב לסיסמה הזאת?

"מצוין. הליכוד הם אוהדי בית"ר. כשבית"ר ירושלים תוקעים גול אז כולם צועקים 'יש אלוקים', וכשהשופט פוסק לרעתם הם אומרים 'אין לו אלוקים'. אליהם בדיוק מכוונת הסיסמה הזאת. היא אומרת שני דברים. קודם כל, הגיע הזמן שיהיה לכם מנהיג שאפשר להסתכל לו בעיניים ולדעת שמה שהוא אומר הוא מתכוון. שהוא לא יבגוד בי, כי הוא בא מתוך תרבות של נאמנות ולא של בגידה. מדינת ישראל היום הידרדרה לתרבות כוללת של בגידה בכל המעגלים. מן המעגל הפנימי ביותר שבין אדם למשפחתו, בין אדם לארצו, בין אדם לעמו, בין אדם לאלוקיו. את התרבות הזאת של הבגידה צריך להחליף בתרבות של נאמנות, והציבור כמה לעניין הזה."

"אני פגשתי ליכודניקים שהצביעו עבורי ואינם ממתפקדי מנהיגות יהודית, ואני שואל אותם כל פעם, למה הצבעת בשבילי? אז הוא אומר לי: פשוט, לך אני יכול להאמין. אתה יש לך איזה שהוא עוגן מוסרי ערכי, שגורם לכך שמילה שלך ונאמנות שלך היא אכן מילה ונאמנות. מי שאין לו אלוקים אין לו את זה."

"ברובד הפנימי יותר, אני אומר, הגיע הזמן שנחזיר את אלוקי ישראל למשחק. אנחנו הוצאנו מההוויה שלנו את אלוקי ישראל, את האמונה היהודית, את המורשת, את הכול. העסק מתפורר, בואו נחזור אל עצמנו.

"הסיסמה הזאת היא כל תורת מנהיגות יהודית על רגל אחת. היה לנו פחד, היינו בפולמוס מאוד קשה על הסיסמה הזאת. ישבנו שמונה שעות, ועדה שלמה על העניין הזה. יועץ הפרסום שמקבל מאיתנו תשלום התנגד נמרצות לסיסמה הזאת. והנה - זאת מנהיגות יהודית. מנהיגות יהודית בסופו של דבר לא הולכת עם הכללים הרגילים, אלא שמים את האמת שלנו על השולחן.

למה אתה מתכוון כשאתה מדבר על טיפוח המשפחה היהודית?

"היום המצב הוא שמדינת ישראל תוקפת את התא המשפחתי. למעלה מ-500 משפחות מתגרשות כל שנה בישראל ונשארות לגור ביחד כשני חד-הוריים, כי פשוט משתלם לא להיות נשוי בישראל. זה דבר נורא, בלי משפחה אין אמונה, לא צריך להסביר את החשיבות של העניין. את הדבר הזה אנחנו רוצים להפוך, גם במובן הכלכלי אבל גם במובן המהותי -  שהמדינה והחינוך והתודעה והעם יכירו בערך של התא המשפחתי ויעודדו ויעריכו את התא המשפחתי. אפילו הצענו משרד לענייני משפחה."מה הוא יעשה?"זה יהיה כל התפקיד שלו, איך אני מסייע לביסוס מעמדה של המשפחה הגרעינית בישראל. זה לא בא לשלול את מה שצריך לעזור למשפחות חד הוריות, אלמנות וגרושות. אבל התהליך היום הוא לא התהליך הזה. אל הארון דחפו את המשפחה הגרעינית המקורית, ומן הארון הוציאו את כל הפטנטים החדשים, משפחה חד הורית, משפחה חד מינית, משפחה דו מינית."אלו שיצאו מהארון צריכים לפחד ממך?"לא צריכים לפחד, צריכים להכיר בכך שהמשפחה במובן האמיתי של המילה היתה נותרה ותישאר המשפחה היהודית כפי שהכרנו אותה."אם מנהיגות יהודית מחר מעמידה ראש ממשלה משלה, תהיה לזה משמעות של חקיקה דתית נרחבת?"אני בכלל בעד מיעוט חקיקה. עד כמה שניתן, חוק אמור לבטא תרבות ולא ליצור אותה. אנחנו צריכים להגיע למצב שסוחר שפותח את החנות שלו בשבת מרגיש כמו בן אדם שמסתובב באמצע רחוב הרצל בזמן הצפירה של יום הזיכרון, שיש לו בעיה עם התרבות שלו, לא עם החוק שלו."אז אתה מתנגד לאכיפת החוק על עסקים שפתוחים בשבת?"אני בעד האכיפה הזו, אבל לא מסיבות של שבת, אלא מסיבות סוציאליות. אני רוצה להגיע למצב שבו זה פשוט שבשבת לא פותחים את החנויות, כי אנשים מרגישים שזה עומד בסתירה לתרבות שלהם."

מפלגה יהודית מאוחדתנניח לרגע שאתה יושב ראש הליכוד ויש מערכת בחירות. מה תהיה התייחסות האליטה הציבורית והתקשורתית למועמדות שלך? אתה לא חושב שכולם יתנפלו עליך ויהיה קצת קשה להתמודד?"קודם כל כבר התנפלו בעבר ומתנפלים בהווה."בפעם הקודמת גמרת בבית משפט."אנחנו כאן, חיים בועטים וממשיכים. אנחנו לא מתרגשים ומבינים מול אלו כוחות אנחנו מתמודדים. אין ספק שמפחדים ממני יותר מכל גורם אחר - ויש רבים שהרבה יותר קיצונים ומפחידים ממני. מפחדים ממני כי הפסקתי להפגין נגדם, הפסקתי להשפיע עליהם, בוודאי לא מתחנן או מתחנף אליהם. אני עוסק בניסיון משמעותי ורציני להחליף אותם במובן היסודי ביותר של המילה, לא רק אישי אלא גם מהותי. הם רואים את ההתמדה ואת הדבקות במטרה ויודעים שנצליח בסופו של דבר, לכן הם מפחדים.

ניסיונות הנלעגים הללו לפתור את הבעיה על ידי פסילתי מלהתמודד מעידים עד כמה אנחנו לוחצים בנקודה שבאמת כואבת. הם לא היו מעיזים לבוא בצורה כזו אלמלא פחדו כל כך."

או שנתניהו מפחד שתקבל שלושים אחוז, וזה יאפשר להציג את הליכוד כתנועת פייגלין.

"אני רוצה לומר אמירה קטגורית נגד כל המקובלות. אם אני אעמוד בראש הליכוד, אני אנצח בגדול. מדוע? ראשית, משום שבאופן מהותי הציבור יידע להבדיל בין האלטרנטיבה של הליכוד לבין האלטרנטיבה של ברק. תשאל כל ישראלי ברחוב מה ההבדל בין דעותיו של נתניהו ודעותיו של ברק, לא יידע להגיד לך.

"מעבר לכך, אם וכאשר בעזרת השם אעמוד בראש הליכוד – הרי מי יצביע למפד"ל, לאיחוד הלאומי, לליברמן או לש"ס כשפייגלין בראש הליכוד? ייווצר מצב שיהיה קל מבחינה פוליטית לבוא לומר לכל המפלגות הללו, קחו את הכוח שלכם והצטרפו למפלגת גג אחת גדולה - 'ישראל יהודית'. כפי שעשה בזמנו אהוד ברק עם 'ישראל אחת', אנחנו עכשיו עושים את 'ישראל יהודית' - מפלגת גג אחת גדולה של כל המפלגות שהזהות היהודית היא נקודת המוצא שלהם, מש"ס ועד ליברמן. ולבוא אל הציבור הישראלי עם האג'נדה היהודית. לא עוד פעם לתעל את עצמנו אל שטח השמדה פוליטי של שטחים, שלום, הסכם קמפ-דויד, הסכם מפת הדרכים. כמו שפעם היה עם הסיסמה הזאת "נתניהו טוב ליהודים": נגעת בנקודה היהודית - ניצחת את הבחירות. אני מאמין שמפלגת גג כזאת עם האג'נדה היהודית לא תזדקק לקואליציה.

האנשים של סילבן שלום עוזרים לכם במערכת הבחירות?

אין לנו שום קשר איתם. מה שכן, למרות שבדעותיו סילבן שלום הוא כביכול יותר שמאלה, מן ההיבט היהודי המסורתי הוא קרוב אלינו יותר מאשר נתניהו, וכך גם אנשיו, שהם בעיקר אנשים מסורתיים. אני מניח שהסיסמה "פייגלין - כי יש לו אלוקים" תיגע לליבם.

לקראת סיום הראיון מגיע טלפון עם הפתעה טובה למרואיין. ועדת הבחירות של הליכוד דחתה את העתירה שדרשה לפסול אותו. כעת מי שייאלצו לעתור לבית הדין הם תנגדיו של פייגלין, אם יתעקשו להתמיד במאבקם נגד מועמדותו באמצעים שמחוץ לקלפי.