המוסיקאי קובי אוז שמוכר כמנהיגה של להקת 'טיפקס', שהתפרקה לפני כשנתיים, קצר הצלחה עם אלבומו האחרון 'מזמורי נבוכים'. האלבום הביא לידי ביטוי את הקשר של היוצר עם המקורות וההתקרבות שלו לאלוקים. באלבומו מבקר אוז מבקר את החילונים ("חוקותיי הן אלתור... בכל חולשותיי אשמים ההורים"), החרדים, הרפורמים ("בשינוי האדרת או בשינוי הגברת") ולא חושך שבטו גם מהדתיים הלאומיים.

הרגשת שהאלבום הזה, המסמל הכי חזק את קרבתך למקורות, התקבל בתקשורת?

בסך הכול התקשורת פרגנה ואהבה, הביקורות היו טובות מאוד. באלבום הזה ביטאתי רגשות של המון אנשים שמתגעגעים למשפחה ולערכים חמים והמרגישים את היהדות באופן נינוח ומחויך, מבלי ללחוץ ולכפות. אני שמח בחלקי.

מה היית מצפה מהציונות הדתית?

להיות בסביבה, להיות בכל מקום. לא להסתגר, לא להתבדל, להוביל מהלכים רחבים, הקשורים לחברה בישראל, לעבוד קשה למען חמלה ואחדות. לקרב לבבות ולהתקרב לאחרים, להיות בחיפוש, בפלפול ובחידוש. לבוא ולהיות מושפעים ורק אחר כך להשפיע. להיות ראש חץ. לדבר עם העולם שבחוץ ועם העולם החילוני. לקחת אחריות על השירותים הדתיים ולדאוג שמדינת ישראל תהיה בית מחבק לכל היהודים, שולחן חג גדול שמקבל את כל בני הבית – דתיים יותר ודתיים פחות באהבה גדולה.ומה הדרך לממש את כל זה?

לא להסתגר, לא להתנשא, לא לדעת הכול. להיות בשקיפות, לדבר, לבטא. להתלכד, לכבד, להיות פעילים ולתמוך בעוצמה קולנית ברבנים טובי לב ופשוטים ולא רק בנוקשים ומפחידים. להיות קצת על הכיפאק.מה דעתך על הפריחה של המוזיקה היהודית גם בקרב הציבור החילוני?

המוזיקה היהודית היא המקום המתפתח ביותר בתרבות הישראלית של היום. מדובר בשיבה למקום עמוק וטבעי. בשבילי זה אי של שפיות שהמסחריות הקלוקלת עדיין לא הרסה. המזרחי הפך לאוטומט של מחמאות והמחאות, הרוק הרך הפך לבננה רקובה, ואילו במוזיקה היהודית ניתן עדיין לשמוע אמת. מקווה שריבוי הטרמפיסטים המזמרים, אנשי השבלונות ויצרני הטפטים המוזיקליים לא יהרסו גם את החלקה הטובה הזו.

מה המיזם הבא שלך?

לאור הצלחת "מזמורי נבוכים" אני עובד על אלבום שייקרא "מזמורים נוספים". יהיו בו גרסאות ללחנים של קרליבך, של הפייטן אשר מזרחי, ולא מעט שירים עבריים שיש בהם השתוקקות מיוחדת. על פי החזרות אני כבר קולט שהאלבום החדש יהיה חשמלי ואנרגטי.