ח"כ מיכל שיר
ח"כ מיכל שירצילום: חזקי ברוך

הצעת החוק להכרה באחים שכולים של ח"כ מיכל שיר סגמן (תקווה חדשה) אושרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

מטרת החוק היא להכיר באחים ובאחיות שכולים ולהסדיר את מעמדם כך שיהיו זכאים לקבלת הודעה רשמית על קרות האסון ויקבלו את כל המידע אודות הזכויות המגיעות להם.

ח"כ שיר סגמן בירכה על התקדמות החקיקה: "לאחר מאבק ארוך של שנים, הצלחנו. עד היום המושג אח שכול לא היה קיים במדינת ישראל. האחים השכולים שעברו דרך חתחתים היו למעשה צריכים לקושש מידע מהמדינה ומוסדותיה ולעיתיים קרובות נאלצו לשמוע על האסון דרך גורם שלישי''.

היא סיפרה כי ''בזכות הצעת החוק הזו המדינה תכיר לראשונה באחים השכולים- תתחיל לראות וליידע אותם על האסון והזכויות להם הם זכאים".

קודם לאישור החוק נשמעו צרחו במליאת הכנסת לאחר שסגן יו"ר הכנסת, ח"כ אחמד טיבי, ביקש לעצור את ח"כ אורית סטרוק במהלך הנאום שלה.

סטרוק האשימה ח"כים ערבים בתמיכה בטרור וברצח. טיבי אמר כי היא נמצאת במפלגה היחידה שיש בה מורשע בתמיכה בטרור. נוצרה מהומה וטיבי סילק את סטרוק מהמליאה לקול מחאות הח"כים מימין.

חברי הכנסת סמוטריץ', בן גביר, סטרוק, רוטמן ואחרים החלו לקרוא לטיבי "אתה היועץ של ערפאת. דם של יהודים עליך''. ח"כ טיבי סילק מהמליאה את כולם.

"בושה לכנסת ישראל ולקואליציה השולטת בה", תקף ח"כ יואב גלנט מהליכוד, "את הדיון על חוק ההכרה באחים שכולים מנהל בברוטליות ובציניות אחמד טיבי. אטימות, עיוורון וחוסר שיקול דעת".