דני דנון
דני דנוןצילום: אורן כהן

דני דנון, יו"ר הליכוד העולמי, תקף בחשבון הטוויטר שלו את הדרישה החדשה של ח"כ ג'ידא רינאוי זועבי ממרצ לקבל 300 מיליון שקלים לרשויות ערביות.

"סחיטה באיומים, זה בדיוק מה שח"כ זועבי ממרצ עושה לממשלה החלשה הזו, שנסחטת ונאלצת להעביר מאות מיליונים לרשויות הערביות. הממשלה החלשה הזו צריכה ליפול, ויפה שעה אחת קודם", אמר דנון.

כאמור, חברת הכנסת זועבי הציבה תנאי חדש להישארותה בקואליציה, וכעת היא דורשת משר החוץ לפיד ומשר האוצר ליברמן להעביר 300 מיליון שקל מתקציבי האיזון - לרשויות הערביות.

מדובר על כסף חדש, לא 'צבוע', לתועלת ראשי הרשויות שבאו עם חברת הכנסת זועבי לפגישה עם לפיד, אותם פגישה שנערכה לפני שבועיים ובמהלכה יושרו ההדורים והוחלט על הישארות זועבי בקואליציה.

בתוך כך, החוק שאוסר הנפת דגלי אש"ף באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים אושר הערב (רביעי) בקריאה טרומית במליאת הכנסת. 63 חברי כנסת תמכו ו-16 התנגדו לחוק שהוגש על ידי ח"כ אלי כהן מהליכוד.

ראש הממשלה נפתלי בנט הצביע בעד החוק. חברי יש עתיד, כחול לבן והעבודה נעדרו מהמליאה. החוק הוגש לאחר שדגלי אש''ף הונפו בעצרות יום הנכבה באוניברסיטאות בן גוריון ותל אביב.

ראש הממשלה לשעבר נתניהו בירך על העברתו בקריאה טרומית של "חוק הדגל" ואמר: ''לישראל יש רק דגל אחד. אנחנו מחזירים את ישראל לימין''.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי היא "מציבה קו אדום בין מחאה לגיטימית למחאה שבמהלכה מתנוססים דגלים של מי שאינו מכיר במדינת ישראל או מהווה סכנה לקיומה, בגופים המתוקצבים או הנתמכים על ידי המדינה".

עוד נכתב כי "הנפת דגלים כזו תיחשב להתקהלות אסורה שדינה יהיה כדין התפרעות באופן שניתן יהיה לפזרה בהתאם".