שריל סנדברג ומארק צוקרברג
שריל סנדברג ומארק צוקרברג צילום: יח"צ

שריל סנדברג, סמנכל"ית התפעול הראשית של מטא (פייסבוק לשעבר) ומי ששימשה במשך 14 שנים כיד ימינו של מנכ"ל החברה והמייסד מארק צוקרברג, הודיעה על פרישה מתפקידה.

סנדברג, יהודייה-אמריקנית, הודיעה כי תישאר כחברה במועצת המנהלים. יחליף אותה חבייר אוליין, האחראי על הצמיחה בחברה.

בפוסט ארוך ומנומק בדף הפייסבוק שלה כתבה: "כשפגשתי לראשונה את מארק צוקרברג, לא באמת חיפשתי עבודה חדשה - ומעולם לא יכולתי לחזות איך המפגש איתו ישנה את חיי. היינו במסיבת חג בבית של חבר. הוצגתי בפני מארק כשנכנסתי בדלת, והתחלנו לדבר על החזון שלו לפייסבוק. ניסיתי את הפייסבוק, כפי שהוא נקרא אז".

"האמונה של מארק שאנשים ישימו את האני האמיתי שלהם באינטרנט כדי ליצור קשר עם אנשים אחרים הייתה כל כך מהפנטת שעמדנו ליד הדלת הזו ודיברנו למשך שארית הלילה. חודשים רבים לאחר מכן, לאחר אינספור ארוחות ערב ושיחות עם מארק, הוא הציע לי את העבודה הזו. בדרך פנימה, ביקשתי ממארק שלושה דברים - שנשב אחד ליד השני, שהוא ייפגש איתי אחד על אחד כל שבוע, ושבפגישות האלה הוא ייתן לי משוב כנה כשהוא חושב שעשיתי משהו לא נכון. מארק אמר כן לשלושתם אבל הוסיף שהמשוב יצטרך להיות הדדי. עד היום הוא קיים את כל ההבטחות הללו", הוסיפה סנדברג.

חברת מטא ספגה אש בשנים האחרונות בשל חוסר הטיפול שלה בפייק ניוז ובהסתה, הן בארה"ב והן מחוצה לה. מארק צוקרברג ומנהלים אחרים נאלצו להעיד בפני הקונגרס מספר פעמים בשלוש השנים האחרונות בהקשרים הללו.