"זו לא גאווה - זו תועבה!"

עשרות פעילי ארגון להב"ה הפגינו מול מצעד הלהט"ב שהתקיים היום (חמישי) ברחובות ירושלים.

המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב: "ירושלים היא לא סדום", "אבא ואבא זה לא משפחה" ו"די לטרור הלהט"בי".

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין אמר כי "למרות המעצרים הבלתי חוקיים והתנכלויות המשטרה, הגיעו להפגין למעלה מ-100 מפגינים כדי לזעוק - ירושלים היא לא סדום".

גופשטיין הוסיף: "עם זאת מנחמת אותנו העובדה שהמצעד שהתקיים היום הוא מהקטנים ביותר בשנים האחרונות. מדובר בקומץ שמשתלט על השיח ועורף את הראש למי שלא מסכים עם הא'נדה המטורפת שלהם. להט"ביסטאן".

למוקד המשפטי של ארגון חוננו דווח על 24 עצורים ומעוכבים ברחבי ירושלים, על רקע מצעד הלהט"ב שמתקיים בעיר. כולם נעצרו מבלי שעשו דבר, חלקם נעצרו אך ורק בשל זהותם הדתית חרדית.

במחסום חיזמא בכניסה לירושלים הציבה המשטרה בלשים אשר עיכבו בעלי חזות דתית וחרדית שנכנסו לעיר, ללא כל חשד. כל העצורים והמעוכבים נלקחו לתחנות המשטרה בירושלים ושם הם נחקרים כעת.

עו"ד דניאל שימשילשווילי מארגון חוננו פנה לבית משפט השלום בירושלים בבקשה לשחרר את העצורים "שנעצרו רק בשל חזותם, בלי שום עבירה פלילית. מצעד הגאווה ברקע ולכן המשטרה מבצעת מעצרים סיטונאים בתחנות המשטרה על לא עוול בכפם''.

המשטרה הודיעה כי שני צעירים מבית שמש ומירושלים נעצרו בדרכם למצעד הלהט"ב כשברשותם אלות, גז מדמיע וכפפות. לפני כן הוארך ביממה מעצרו של יהודה גדליה (21), תושב ירושלים, שנעצר בחשד שאיים על מארגנת המצעד.

בתוך כך בעלי עסקים במרכז ירושלים מוחים על התנהלות המשטרה לאורך כל המצעד ומדווחים כי התבקשו שלא לצאת מהחנויות בזמן הצעדה, כמו כן נמסר כי שוטרים מונעים יציאה של דיירים מבניינים.

שר הבריאות ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ סיפר בנאומו במצעד כי הממשלה מסייעת לקהילה ועושה "היסטוריה", כל יום, כלשונו. "רבים מהאחים ומהאחיות שלנו עדיין סובלים יום-יום ולא מסוגלים לצאת מהארון. הם מפחדים שיגרשו אותם, שיכו אותם, והם בסכנת חיים של ממש - גם כאן, לא רחוק.

''אנחנו מחויבים גם לכם ולא נפקיר אתכם. יש מאחוריכם קהילה גדולה וחזקה שתחבק אתכם בדיוק איך שאתם", אמר הורוביץ.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, השתתף גם הוא היום במצעד על במת הסיום בגן העצמאות. הקשר של יו"ר הכנסת לוי למצעד התחיל עוד מראשית שנות ה2000, כשהיה מפקד מחוז ירושלים במשטרה. לוי היה מפקד מחוז ירושלים הראשון שאישר את קיום המצעד.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב השתתף במצעד הגאווה בירושלים והניח זר לזכרה של שירה בנקי ז"ל: "האירוע הזה הוא ניצחון האור על החושך. ניצחון השפיות על הקיצוניות. מצער מאוד שבשנת 2022, המשטרה נדרשת להציב אבטחה כבדה לאירוע ססגוני ויפה כל כך, במקום להגן על אזרחי ישראל מפני הפשיעה והטרור".