הדסה הר הצופים
הדסה הר הצופיםצילום: TPS

נציגות של ראשי המשפחה אשר התפרעו בחודש שעבר ביחידה לטיפול נמרץ בהדסה הר הצופים ונהגו באלימות קשה כלפי אנשי הצוות ואף פגעו בציוד ובתשתיות המבנה, הגיעו הבוקר לבית החולים מיוזמתם על מנת להיפגש עם הנהלת בית החולים והצוות שנפגע באירוע.

מטרת הגעתם כפי שסיפרו, הייתה להביע התנצלות בשם כל חברי המשפחה אשר היו מעורבים באירוע הקשה.

כזכור, לפני כשלושה שבועות, עם קבלת ההודעה על מותו של בן משפחתם, החלו עשרות מבני המשפחה להשתולל ולהתפרע, תוך שהם מכים את אנשי הצוות ומאיימים עליהם ופוגעים במבנה ובציוד.

בפגישה אמר נציג המשפחה: "אנו מתנצלים על האירועים, אנו מתנגדים לאלימות, זו לא דרכנו. אנו מעריכים מאד את כל העשייה המבורכת של הצוות בהדסה".

ד"ר תמר אלרם מנהלת בית החולים, הביעה השתתפות בצער בני המשפחה על מות בנם, ומנגד הדגישה בפניהם את ההתמודדות המורכבת של הצוותים שהותקפו באותו ערב - התמודדות שנמשכת עד היום, "כל מי שמגיע לבית החולים שלנו, זוכה לטיפול ממקום של כבוד על ידי צוות שפועל כאן במטרה אחת – להעניק מרפא ולהציל חיים. אותו צוות שנוכח כאן מולכם וחבריהם, הם מי שנפגעו כל כך ומאחים את השברים. הם עברו ימים קשים של פחד ובהלה ואנו תומכים בהם לאורך התקופה הזו. כמי שהשתתפו באירוע הקשה, אני רואה בכם שליחים בקהילה ותפקידכם להעביר את המסרים הפוסלים אלימות מכל סוג, ולא רק במערכת הבריאות".

למפגש לא הגיעו המתפרעים עצמם אשר הודות למאמצי משטרת ישראל נמצאים במעצר והוגש נגדם כתב אישום חמור.

מהנהלת בית החולים נמסר, כי ימשיכו לפעול למען תחושת הביטחון של הצוותים ולמיגור תופעת האלימות שהולכת וצוברת תאוצה ברחבי הארץ, בכלל זה החמרת נהלי המבקרים במחלקות, הרחבת סמכויות המאבטחים והקמת עמדת שיטור קבועה בבית החולים - כפי שהחולט בישיבת הממשלה השבוע.