אל על
אל על צילום: Yossi Aloni/FLASH90

קריס קרלי, בלוגר תעופה מפורסם המפעיל את בלוג "Eyeoftheflier" שבו הוא מפרסם את חוויותיו מטיסות ברחבי העולם, החליט לנצל הזדמנות בו טיסתו נדחתה והיה ברשותו זמן פנוי בשדה התעופה על מנת לצלם מטוס של חברת אל על.

הוא לא ציפה להפתעה שחיכתה לו. "צילמתי אלפי תמונות של מטוסי נוסעים. מעולם לא נתקלתי בשום דרישה לא לצלם מטוסים, כולל המטוס הנשיאותי של ארה"ב 'אייר פורס 1' פעמיים", כותב קרלי בפוסט האחרון שהעלה.

"הגעתי לשער העליה למטוס שלי כחמש דקות לפני שעת העלייה. לא היה הרבה מקום פנוי לשבת, אז שוטטתי במסדרון עד לשער שבו היה מטוס בואינג 787-900 דרימליינר של אל על לכיוון תל אביב. המטוס סיים את שלב העליה למטוס".

קרלי החליט לנצל את ההזדמנות על מנת לצלם מספר תמונות של המטוס של חברת אל-על, אלא שבעודו מצלם הגיעה אליו עובדת ביטחון ופנתה אליו בתקיפות "סליחה, אתה יכול שלא לצלם את טיסת אל על?".

קרלי הסכים להפסיק לצלם, אלא שאז הגיעה הדרישה הבאה מצד אשת הביטחון: "אנא מחוק בבקשה את התמונות שכבר צילמת".

רק לאחר שקרלי מחק, לעיני אשת הביטחון, את התמונות אותן הוא צילם, היא החליטה לעזוב את המקום ולאפשר לו להמשיך אל הטיסה שלו.

לאחר מספר דקות החליט קרלי הסקרן לנסות ולבדוק מדוע אסרו עליו לצלם מטוס של חברת אל על. הוא הבחין בעובדת הביטחון של אל על משוחחת עם עובד אחר, וניגש אליה. "סתם מתוך סקרנות, מדוע ביקשת ממני להפסיק לצלם?", שאל קרלי. התשובה של אשת הביטחון היתה "אלו נהלי האבטחה שלנו".

במהלך הפוסט הארוך בו מתאר בלוגר התעופה את החוויה הלא נעימה שעברה עליו, הוא מעביר ביקורת על כך שאל-על היא חברת התעופה היחידה בעולם שאסרה עליו לצלם את מטוסיה, ומספר כי חלק מחבריו הפצירו בו לשחזר את התמונות שנשמרו ב"ענן" הוירטואלי ואף לפרסם אותם, אולם הוא החליט שלא לעשות זאת.