בריכה. אילוסטרציה
בריכה. אילוסטרציהפלאש 90

עיריית חריש פרסמה מכרז לקראת הקמת "קאנטרי עירוני", כשאחד התנאים לגשת למכרז הוא התחייבות לפתוח את המקום גם בשבת.

מדובר במכרז להקמת בריכה עירונית בחריש, שלצדה יהיה גם חדר כושר, סאונה, ג'קוזי ומגוון מתקנים. כחלק מתנאי המכרז מתחייב מפעיל הקנטרי לאפשר גם שחייה נפרדת פעמיים בשבוע לפחות לנשים ופעמיים בשבוע לפחות לגברים.

תנאי נוסף, כאמור, הוא להפעיל את המקום גם בשבת. "המפעיל יפעיל את מרכז הספורט במשך 7 ימים בשבוע", נכתב בתנאי המכרז. "שעות הפעילות המינימליות הינן - באמצע השבוע בשעות 6:00 עד 23:00, בימי שישי בין בין השעות 6:00-18:00 (שעון קיץ) 6:00-16:00 (שעון חורף), ערבי חג - עד 3 שעות לפני פתיחת החג, בשבתות ובחגים בין השעות 7:00-19:00".

עו"ד מיכאל ליטווק, תושב העיר חריש ויועמ"ש ארגון 'בצלמו', שיגר מכתב לעירייה בו טען כי "מדובר בסעיף הנוגד את החוק והמהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלות מתמשכת של עיריית חריש כנגד ציבור שומרי השבת בעיר והמשך לחוק 'פתיחת עסקים בשבת'".

ליטווק דורש מראש העיר חריש יצחק קשת לבטל את המכרז לאלתר וכן "לפרסם הבהרה ברורה אודות אי חוקיות הסעיף המכריח את המפעיל להפעיל את הקאנטרי ביום השבת וכן, להודיע למציעים שביקרו בסיור ו/או הגישו הצעות אודות אי חוקיות המכרז".

עוד ליטווק מסר: "המציאות בה עיריית חריש מכריחה את הזכיין לחלל שבת היא חרפה. נפעל בכל דרך חוקית לביטול המכרז".

שי גליק, מנכ"ל ארגון בצלמו מסר: "לא ניתן לעיריית חריש לפגוע ביום המנוחה הלאומי ולהכריח את המפעיל לחלל שבת. מדובר בהתנהלות בלתי חוקית הפוגעת בקודשי ישראל וברגשותיהם של מיליוני יהודים".

מעיריית חריש נמסר: "בניגוד לנטען בפנייתך, במכרז נכתב במפורש ששעות הפתיחה של הקאנטרי יהיו ניתנות לשינוי בתיאום ובכתב מול הרשות המקומית. בהתאם לכך, יזם שיהיה מעוניין בשעות אחרות מהמפורט במכרז רשאי לפנות בכתב למועצה".