בתום חקירה במשטרת ישראל הוגשה היום (שני) הצהרת תובע נגד המחבל שנעצר בעיר העתיקה בעיר העתיקה בירושלים, בטרם מימש את כוונותיו לרצוח שוטר.

לפני כשבוע, בפעילות שוטרי מג"ב המוצבים באזור שער שכם, הבחינו השוטרים בחשוד ערבי בן 15, תושב ג׳בל מוכבר, שעורר את חשדם.

אחרי שהבחין בשוטרים, החשוד החל במנוסה ונמלט מהמקום לתוך העיר העתיקה. כוחות משטרה בסיוע והכוונה של תצפיתני מרכז השליטה של המרחב (מבט 2000), ביצעו מרדף וסריקות מהירות אחר החשוד. בתוך זמן קצר נעצר החשוד ע"י שוטרי מחוז ירושלים בשער הברזל, בסמוך לכניסה להר הבית.

במקביל, שוטרים איתרו בחנות הסמוכה למקום את התיק אותו השליך החשוד במהלך מנוסתו מהשוטרים. בחיפוש בתיקו של החשוד נתפסה סכין. החשוד נעצר והועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים שם עלה חשד כי התכוון לבצע פיגוע דקירה.

החקירה העלתה כי הערבי יצא מביתו בג'בל מוכבר, הגיע לאזור שער שכם בירושלים, שם רכש מאחת החנויות סכין מטבח גדולה והתכוון לדקור שוטר.

לאחר שנעצר בוצע חיפוש בביתו. כמו כן נחקרו בני משפחתו, בעל החנות ממנו רכש המחבל את הסכין, נהג הרכב שהסיע אותו, ובעל חנות הירקות שאליו העביר את התיק עם הסכין בעת המרדף אחריו וחשודים נוספים שהיו עמו באזור בטרם האירוע. החקירה העלתה כי החשוד פעל לבדו ולא היו מעורבים נוספים שסייעו בעדו למימוש כוונותיו לפגע.

מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט, והיום הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום על-ידי הפרקליטות. מעצרו הוארך בחמישה ימים.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן שיבח את השוטרים ואמר: "זוהי דוגמא נוספת לנחישות שוטרי מחוז ירושלים במאבק המתמשך בטרור. ערנות השוטרים, חתירה למגע ושילוב של אמצעים טכנולוגיים- הם שהובילו למעצר החשוד שאחרי זה התברר בחקירתו כי תכנן לבצע פיגוע. בנוסף לסיכול טרור באמצעות מודיעין מדויק שלנו ושל גופי הביטחון הפועלים עמנו, כפי שהיה בתקופה האחרונה, הרי שאין תחליף לפעילות נחושה של השוטרים שלנו שפועלים כל העת לסכל ולטפל בכל חשד ובכל איום ביטחוני. נמשיך להיאבק בטרור בכל הכלים שברשותנו ולסכל איומי טרור מכל סוג שהם למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל".