יוסף אוחיון
יוסף אוחיוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד יוסף אוחיון (46), תושב ירושלים, בגין ביצוע עבירות מין ועבירות נוספות בחמש חניכות במסגרת מכינת הכנה לצה"ל בה שימש כמנכ"ל ומדריך תוך ניצול תלותן בו.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אפרת פילזר, אוחיון שימש כמנכ"ל ומדריך העמותה "אריות יהודה - העצמה אישית" שמטרתה לקיים חוגי העצמה פיתוח אישי ועידוד גיוס לצה"ל לבני נוער בגילאי כיתות ט'-י"ב.

אוחיון הציג פרטיים ביוגרפיים שקריים על מנת להאדיר ולהעצים את דמותו בעיני הנערות והנערים שהדריך אשר ראו בנאשם מושא להערצה, אדם בעל ידע וניסיון רב, מחנך ומדריך קרוב. אוחיון גרם לחמש מתלוננות בגילאי 14-18 להתקרב אליו ולהתייעץ עמו בנושאים שונים, אישיים ואינטימיים, בנושאי מיניות ומראה פיזי, כאשר הוא קונה את אמונן.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום נגד יוסף אוחיון

אוחיון טיפח את דמותו בעיני המתלוננות והסביבה כדמות משמעותית וקובעת בכל תחומי החיים, תוך שהוא יודע שהתייעצויות רבות נעשות עמו שלא בידיעת הוריהן של המתלוננות, וכי הן מפתחות תלות נפשית ורגשית בו. הנאשם ניצל תלות זו ונפגש עם כל אחת מהמתלוננות בנפרד כשהוא מגביר את תדירות המפגשים בהדרגה, וכן משוחח עם כל אחת מהן בנפרד, כשהוא מגביר את תדירות קיום השיחות וההתכתבויות הטלפוניות עמו, עד לפעמים רבות בכל יום.

אוחיון גרם לכל מתלוננת לשמור את דבר יחסיהם בסוד מפני אחרים ומפני בני משפחתן. בדרך זו גרם אוחיון לכל מתלוננת בנפרד להרגיש כי היא מיוחדת ורצויה על ידו. הנאשם טווה סביב כל אחת הנערות מערכת יחסים של תלות בו ותוך ניצול תלות זו פגע בהן מינית. הפגיעות המיניות שביצע הנאשם התרחשו במקומות שונים – במחסן העמותה, בבסיס צבאי נטוש בסמוך לירושלים, ברכבו ועוד.

כך למשל, אוחיון החל להתכתב בטלפון עם אחת המתלוננות בעת שהייתה כבת 14 בנושאים הקשורים בשיעורים שהועברו בפעילויות העמותה, המתלוננת שיתפה את אוחיון בעניינים אישיים ובהמשך התכתב איתה הנאשם באופן מיני מרומז ואחר כך באופן מיני מפורש ובוטה, בתדירות הולכת וגוברת.

בהמשך ביצע בה אוחיון מעשים מיניים במספר הזדמנויות. כאשר המתלוננת מתלווה אל אוחיון לפעילות העמותה במקומות שונים כ"בת חסותו". במקרה אחר, אוחיון נפגש עם מתלוננת אחרת במחסן המשמש את העמותה, לצורך שיחה אישית שם ביצע בה מעשים מיניים.

כתב האישום מייחס לאוחיון ביצוע עבירות של מעשים מגונים בקטינה תוך ניצול יחסי תלות, בעילה אסורה של קטינה תוך ניצול יחסי תלות, שיבוש מהלכי משפט ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של אוחיון עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עורכת הדין נוגה ויזל המייצגת את הנאשם מסרה לאחר הגשת כתב האישום: "הלחץ שהופעל על מרשי ועל בני משפחתו בחקירה היה בניגוד לכל דין, הלחצים הללו הובילו את מרשי ללחץ נפשי כבד ועשו ממנו שבר כלי. משפחתו אף היא ספגה לחצים שאין לתאר למרות שאין עוררין על כך שאין להם יד ורגל בעבירה המיוחסת למרשי.

''לעניין כתב האישום - בחודש האחרון המשטרה הפעילה מערך יחסי ציבור מתוזמן ומתוזמר נגד מרשי, אלא שבית המשפט לא קנה את רעשי הפרקליטות וקבע כי התיק יתנהל בבית משפט השלום ולא המחוזי, מאישומים חמורים מאוד לאישומים רגילים. מרשי ממשיך להכחיש כל אישום נגדו", הוסיפה עורכת הדין ויזל.